يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۸

هیچ واحد تولیدی در خراسان جنوبی طی یک سال گذشته تعطیل نشد

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه با سیاست‌های اعمال شده توسط دولت در استان، از سال گذشته تا کنون، هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل نشده است و حتی شاهد فعالیت واحدهای جدید نیز بودیم که نشانگر همکاری خوب بخش خصوصی و دولتی در استان بوده است.
هیچ واحد تولیدی در خراسان جنوبی طی یک سال گذشته تعطیل نشد
 
به گزارش گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمدصادق معتمدیان، امشب ۹ شهریور، در نشست توسعه و سرمایه گذاری استان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار کرد: بیش از ۲۰ تن معادن طلا در استان شناسایی شده که امیدواریم با احداث و توسعه زیرساخت‌های معادن استان، شاهد بهره برداری از این گونه طرح‌ها باشیم.

وی بیان کرد: رایزنی‌ها در مورد بازارچه‌های مرزی با طرف افغان ادامه دارد، اما امیدواریم با حمایت بیشتر وزارتخانه، شاهد بازگشایی بازارچه‌های مرزی در استان باشیم که این امر قطعاً در معیشت مرزنشینان و تامین کالاهای مورد نیاز استان و کشور موثر خواهد بود. 

لزوم جلوگیری از خام فروشی
استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: مردم خراسان جنوبی جزء کم درآمدترین‌ها در کشور هستند و لازم است با تولید ثروت و سیاست‌های وزارتخانه صمت، از خام‌فروشی در بخش معدن و محصولات استراتژیکی مانند زرشک، زعفران، گیاهان دارویی و... جلوگیری کرد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با تمرکز بر ایجاد واحدها و صنایع فرآوری از خام‌فروشی محصولات استان جلوگیری شود.

معتمدیان با اشاره به مشکل بیمه قالیبافان، اظهار کرد: در مورد بیمه ۲۰ هزار قالیباف خراسان جنوبی نیز انتظار داریم دستورات لازم از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت صادر شود.

وی افزود: علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه، با سیاست‌های اعمال شده توسط دولت در استان، از سال گذشته تا کنون، هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل نشده است و حتی شاهد فعالیت واحدهای جدید نیز بودیم که نشانگر همکاری خوب بخش خصوصی و دولتی در استان بوده است.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، یک مدل بومی را در استان اجرا کردیم و به صورت میدانی از واحدهای تولیدی بازدید داشته و از نزدیک در جریان مشکلات قرار گرفتیم.

معتمدیان ادامه داد: مصوبات خوبی نیز در این خصوص اجرایی شده و امیدواریم با افزایش اختیارات استان‌ها بتوانیم خدمات بهتری به تولید کنندگان عزیز ارائه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: از وزیر صمت درخواست می‌کنیم دستور دهند تا در هر شهرستان، یک طرح تولیدی توسط شرکت‌های وابسته به وزارتخانه صمت مانند ایدرو و ایمیدرو اجرایی شود.

استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: امیدواریم با تخصیص ۱۰۰ درصدی منابع مالی، شاهد افتتاح فاز اول پروژه بزرگ فولاد قاینات تا دهه فجر امسال باشیم، که تأثیر بسزایی در بخش اشتغال استان دارد.

معتمدیان خاطرنشان کرد: عمده مشکلات واحدهای تولیدی استان مانند سراسر کشور در بخش بانک‌ها، وثیقه، مالیات، سرمایه در گردش، تامین اجتماعی و حوزه‌های تعهدآور زیرساختی مانند آب، برق و گاز است.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور بازدید و افتتاح واحدهای تولیدی به خراسان جنوبی سفر کرده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۸۰۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم ، اقتصاد ، سرمایه‌گذاری