شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰

درآمد ۶۶۶ میلیونی مددجویان کمیته امداد از بافت فرش

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: بافت فرش 666 میلیون تومان درآمد عاید بافندگان مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی کرد.
درآمد ۶۶۶ میلیونی مددجویان کمیته امداد از بافت فرش
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، رضا سلم‌‌آبادی نظارت بر طرح‌های اشتغال را یکی از شاخص‌های اشتغال کمیته امداد ذکر کرد و اظهار داشت: با توجه به ظرفیت استان در زمینه صنعت فرش‌بافی در جهت ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار سال گذشته 900 تخته فرش به متراژ چهار هزار و 871 متر مربع به ارزش 30 میلیارد ریال توسط مددجویان بافته شده است.
وی با اشاره به فعالیت سه هزار و 100 بافنده فرش تحت پوشش کمیته امداد استان خراسان‌جنوبی، بیان داشت: این بافندگان در دو هزار و 52 کارگاه خانگی و 14 کارگاه تجمیعی مشغول به فعالیت هستند.
مدیر کل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان در پنج ماهه امسال ۱۹۷ تخته فرش به متراژ ۹۳۰ مترمربع تولید کردند، افزود: بافت فرش 666 میلیون تومان درآمد عاید بافندگان مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی کرد.
سلم‌آبادی با یادآوری اینکه این فرش‌‌ها را سه هزار و ۱۰۰ مددجو در نقوش نائین، خشتی، ریزه‌ماهی، لچک‌ترنج و بته‌جقه بافتند، تصریح کرد: نزدیک به ۹۵ درصد فرش دستباف تولید شده در خراسان‌جنوبی بعد از ورود به بازار به خارج از کشور صادر می‌شود.
 وی با بیان اینکه بافت فرش موجب اشتغال و درآمدزایی مناسب و پایدار برای مددجویان تحت پوشش این نهاد شده، تبیین کرد: خودکفایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کاری این نهاد است که باین اساس کارشناسان و مسؤولان کمیته امداد امام خمینی (ره) برنامه‌های مختلفی را تدوین کرده‌اند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۸۴۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم ، اشتغال ، کمیته امداد