شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷

سوگواره "احلی من العسل" در خراسان جنوبی برگزار شد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از برگزاری سوگواره "احلی من العسل" در هفتمین روز از ماه محرم با حضور دانش آموزان عزادار در خراسان جنوبی خبر داد.
سوگواره "احلی من العسل" در خراسان جنوبی برگزار شد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدعلی واقعی صبح امروز در حاشیه برگزاری سوگواره احلی من العسل که در مزار شهدای باقریه بیرجند با حضور جمع کثیری از دانش آموزان برگزار شد، اظهار کرد: در این سوگواره بیش از 7  هزار نفر از دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم استان شرکت کردند.
وی با بیان اینکه دانش آموزان به یاد حضرت قاسم ابن الحسن(ع)  نوجوان آزاده واقعه کربلا با نوای مداحان اهل بیت(ع) عزاداری و سوگواری کردند، گفت: آشنایی نوجوانان با زندگی این شهید، به عنوان الگو و نهادینه کردن فرهنگ ایثار، ولایتمداری، آزادگی و مبارزه با ظلم در بین نوجوانان و جوانان از جمله اهداف برگزاری این مراسم است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: تکریم شهدای دانش آموز و آشنایی دانش آموزان نوجوان استان با نهضت سرخ عاشورا به ویژه شخصیت قاسم بن الحسن(ع) از دیگر اهداف برگزاری این سوگواره است.
واقعی با بیان اینکه دانش آموزان نوجوان عاشورایی استان در سایه شور و شعور حسینی و با قدم گذاشتن در صراط ولایت می‌توانند در جبهه‌های فرهنگی و جنگ نرم موفق شده و از تیرهای زهرآگین ضد فرهنگی دشمنان در امان باشند، تصریح کرد: نوجوانان این آب و خاک در طول هشت سال دفاع مقدس با پیروی از ولایت فقیه همچون حضرت قاسم(ع) حماسه‌های بزرگ آفریدند.
وی یادآور شد: امروز دشمن در جنگ نرم به دنبال الگو سازی برای نسل جوان از شخصیت‌های واهی و خیالی است ولی ما به عنوان متولیان امر تعلیم و تربیت با معرفی صحیح قهرمانان ملی و مذهبی خود به نسل جوان باید با تمام توان در مقابل این هجمه‌ها بایستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی حفظ عزت نفس، مکارم اخلاق، ولایت مداری، شجاعت و تواضع را مهم ترین پیام حضور نوجوانان دانش آموز استان در سوگواره احلی من العسل دانست و خاطرنشان کرد: دانش آموزان استان با شور و شعور حسینی و شرکت در آیین های عزاداری سرور و سالار شهیدان به کوری چشم دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی و به پاس خون هزاران شهید دانش آموز انقلابی می‌مانند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۸۴۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم ، عزاداری ، سوگواره