سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۵

رمز استقامت مردم ایران در برابر دشمنان محرم و عاشورا است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: منشأ انقلاب اسلامی ایران نیز قیام امام حسین(ع) بوده و اوج انقلاب اسلامی در ماه محرم است و رمز استقامت مردم ایران محرم و عاشورا بوده است.
رمز استقامت مردم ایران در برابر دشمنان محرم و عاشورا است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی ظهر امروز در جمع عزاداران روستای چاج شهرستان بیرجند اظهار داشت: سرمنشأ بسیاری از انقلاب‌های جهان نهضت امام حسین(ع) است.
وی گفت: گاندی در هندوستان گفته قیام که علیه انگلیس کردم موفق شدم و آن هم به این دلیل است که از سیدالشهدا(ع) الگو گرفتم و امام حسین(ع) رهبر شیعیان جهان است و انقلاب هند به‌وجود آمده است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز بسیاری از مسلمانان و غیرمسلمانان در اربعین و ایام شهادت امام حسین(ع) شرکت دارند و در برابر عظمت اباعبدالله الحسین(ع) سرتعظیم فرود می‌آورند.
عبادی تصریح کرد: منشأ انقلاب اسلامی ایران نیز قیام امام حسین(ع) بوده و اوج انقلاب اسلامی در ماه محرم است و رمز استقامت مردم ایران محرم و عاشورا بوده است.
وی ادامه داد: رزمندگان انقلاب نیز در هشت سال دفاع مقدس از عشق به اباعبدالله الحسین(ع) و قیام خونین و نهضت ایشان الگوگیری کردند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی با تشکیل اتاق فکر ارزیابی کردند که چگونه انقلاب مصر دو سال و یا انقلاب الجزایر چند سالی بیشتر دوام نداشته اما انقلاب اسلامی ایران بیش از چهل سال دوام دارد.
عبادی اظهار کرد: دشمنان چند مورد را از دلایل دوام انقلاب اسلامی برشمردند و گفتند مردم ایران پیرو مکتب حسین(ع) هستند، اعتقاد آنها به منجی عالم بشریت امام زمان(عج) بوده و پشت ولایت‌فقیه هستند.
وی افزود: دشمنان بیان کردند تا ولایت‌فقیه است و مردم پشت سر آن حرکت کنند شکست‌ناپذیر هستند بنابراین باید ابتدا خاکریز مقدم اول یعنی ولایت فقیه از انقلاب گرفته شود تا بتوان مکتب امام حسین(ع)، اعتقاد به امام زمان(عج) و دین و ایمان را از آن‌ها گرفت.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: با فرا رسیدن ماه محرم و ذکر یا حسین(ع) تمام نقشه‌های دشمن نقش بر آب می‌شود و به‌زودی نیز ایران از تحریم اقتصادی خارج خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۸۵۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم ، عزاداری ، عاشورا