سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۴
نماینده ولی فقیه در خراسان‌ جنوبی:

امر به معروف و نهی از منکر در گام دوم انقلاب با برنامه انجام شود

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر این فریضه مهم را در گام دوم انقلاب با کمال امید و با برنامه شروع کنند.
امر به معروف و نهی از منکر در گام دوم انقلاب با برنامه انجام شود
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از مهر، آیت الله سیدعلیرضا عبادی ظهر سه شنبه در جمع فرماندار و اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بشرویه بیان کرد: امر به معروف و نهز ای منکر در دین خدا تشریع شده و در رده های مختلف جمادات، نبادات، حیوانات و حشرات وجود دارد.
وی با بیان اینکه عقلا هر وقت آلودگی در صحرا می بینند به وجدان و با زبان نقد می کنند، اظهار کرد: گاهی جوانان و نوجوانان  در قالب طرح هایی برای پاک کردن محیط اقدام می کنند که قابل تحسین است.
آیت الله عبادی با بیان اینکه دریا هم از شر انسان ها ایمن نمانده چراکه زباله های زیادی به داخل آب می ریزند، گفت: بر کسی پوشیده نیست که حتی یک مرزعه پاک نیازمند آفت زدایی است اما گاهی به صورت عمد یا سهو از ناحیه بیگانگان طرح هایی برای آلوده کردن بیان می شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: در پرورش یک انسان همواره آفت هایی وجود دارد که نیازمند امر به معروف و نهی از منکر است.
وی با بیان اینکه اگر بعد فرهنگی انسان فاسد شود، تمام ابعاد فاسد می شود، گفت: اگر در مسائل اقتصادی دچار مشکل هستیم و در سیاست ها به جای خدمت شیطنت می شود، به دلیل فرهنگ جامعه است.
آیت الله عبادی ادامه داد: در شرع مقدس برای پرورش انسان و حفظ انسانیت امر به معروف و نهی از منکر تشریع شده است.
وی با بیان اینکه هیچ خدمتی به نوع بشر بالاتر از امر به معروف و نهی از منکر نیست، گفت: از گذشته تا زمانی که سیستم اسلامی آمده، از شرق و غرب به ما حمله شده است.

قانون پذیری نشان دهنده رشد فرهنگی جامعه است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: در طول 1400 سال گذشته به لحاظ جنگ های فرهنگی، اقتصادی نظامی زیر بمباران هستیم بنابراین تحقق هر امر و پیروزی نیازمند وجود متقتضی و نبودن مانع است.
آیت الله عبادی با بیان اینکه در شرایط پیش رو باید به صورت فعال عمل شود که این امر می طلبد هر شاعبه ای از ناحیه دشمن القا می شود، پاک شود، گفت: همچنین جوی که توسط دشمن ایجاد می شود باید زدوده شود و هیچ خدمتی برای بشر بالاتر از این امر نیست.
وی اظهار کرد: یکی از علائم رشد فرهنگی، قانون پذیر بودن جامعه است و دعوت به رعایت قانون نباید برای هیچ شخصی سخت باشد.
آیت الله عبادی بیان کرد: چگونه است که در گرفتن امتیازات و حفظ منافع خود قانون را قبول داریم و در جایی که ما باید به دیگری ضرر نرسانیم، قانون را عمل نمی کنیم؟
وی با بیان اینکه کشورهایی که ما را به قانون شکنی دعوت می کنند مردم خودشان را در پای مقررات و قوانین می کشند، گفت:  به قدری منفعلانه برخورد کرده ایم که خودمان مورد تهاجم قرار گرفته ایم.

در اجرای قانون تعارف نشود
آیت الله عبادی با بیان اینکه آیا کسانی که مواد مخدر وارد می کنند نسبت به ضررهای آن آشنایی ندارند؟، افزود: این اشخاص فرصت را از افرادی که می توانند به جامعه خدمت کنند اخذ کرده و به شخصیتی هوس باز تبدیل می کند.
وی اظهار کرد: این افراد کسانی هستند که دم از آزادی می زنند اما آزادی را سلب می کنند چراکه منفعلانه عمل شده و از منطق استفاده نشده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: افراد گردشگر می توانند فرهنگ ما را صادر کنند بنابراین باید برنامه ای دقیق در اختیارشان قرار گیرد که متاسفانه این امر انجام نمی شود.
وی با بیان اینکه هر جا و مکانی قانون دارد و نباید با قانون تعارف کرد، افزود: وقتی خودمان به قانون، دین و فرهنگ مان اهمیت نمی دهیم و افراد را رها می کنیم، عده از انسان های نفوذی، داخلی، خارجی و مزدور برنامه ای را تحمیل می کند که آبروی کشور را می برد و هدفشان هم همین است.

آمریکا در سطح بین الملل  شکست خورده است
آیت الله عبادی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب باید برای هر موضوعی به صورت کارشناسی راهکار بگذاریم، گفت: امروز بدون طرح، برنامه، کارشناسی، زمان بندی و نظارت هیچ ادعایی به درد نمی خورد.
وی با بیان اینکه در کشور هیچ نظارتی نیست و برنامه هایی هم که انجام می شود بر اساس تعهد فرهنگ مردم است، گفت: اگر کارها با برنامه انجام شود در مدت کوتاهی در جهان می درخشیم.
آیت الله عبادی با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) برای امر به معروف و نهی از منکر بوده است، اظهار مکرد: مفسد اصلی و یزید زمان فرهنگ غرب است.
وی خطاب به اعضای حاضر در جلسه بیان کرد: در گام دوم انقلاب امر به معروف و نهی از منکر را با کمال امید، فعال و با برنامه شروع کنید و بدانید آمریکا در سطح بین الملل  شکست خورده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: در منطقه ای که ائتلاف ضد اسلام مانند انگلیس و صهیونسیم با استفاده از عرب های جاهل خط و نشان می کشیدند، امروز معرکه را رها می کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۹۷۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , امر به معروف , نهی از منکر