شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰

سفرهای تابستانی در خراسان جنوبی ۶ درصد افزایش یافت

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی از افزایش شش درصدی سفرهای تابستانی نسبت به سال گذشته در استان خبر داد.
سفرهای تابستانی در خراسان جنوبی ۶ درصد افزایش یافت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، مهدی گرجی صبح شنبه در نشسستی با اصحاب رسانه از افزایش شش درصدی سفرهای تابستانی در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: از ابتدای تعطیلات تابستانی سال جاری ۴۷۸ هزار و ۴۹۷ مسافر جا به جا شده اند.

وی  ادامه داد: استان های تهران، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و کرمان بیشترین مقاصد سفر مسافرین از مبدأ خراسان جنوبی بوده است.

گرجی با بیان اینکه این جا به جایی ها با ۴۳ هزار و ۶۴۴ ناوگان حمل و نقل عمومی استان انجام شده است، گفت: با توجه به پایان مسافرت های تابستانی نظارت بر ناوگان های مسافربری تشدید می شود.

وی اظهار کرد: تکریم ارباب رجوع، رفتار توأم با احترام و ادب و خدمات مطلوب در حین سفر برای مسافران و استفاده از محل های مناسب و مطمئن برای توقف مسافرین در طول مسیر از اولویت های مهم و یک ضرورت اساسی برای شرکت ها، مؤسسه و شعب حمل ونقل مسافر استان است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی بیان کرد: برای سهولت دسترسی مسافران، علاوه بر تأمین بلیت از طریق دفاتر فروش بلیت سطح شهر و وب سایت های فروش اینترنتی بلیت شرکت ها، امکان تهیه بلیت از طریق دفاتر پیشخوان دولت در سطح شهرهای استان هم فراهم شده است.

وی بیان کرد: کنترل و نظارت بر وضعیت پایانه های مسافری، مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی، مراکز مکانیزه معاینه فنی با هماهنگی دستگاه های مرتبط تا پایان اجرای طرح تابستانی در دستور کار تیم های نظارتی قرار دارد.

گرجی اظهار کرد: در حال حاضر بالغ بر ۶۱۰ دستگاه انواع وسیله نقلیه عمومی برون شهری اعم از ناوگان اتوبوسی ویژه، vip، ناوگان سواری کرایه و مینی بوسی در بخش حمل و نقل مسافر فعالیت داشته و ارائه خدمات به مسافران تابستانی در مقاصد مختلف درون و برون استانی را عهده دار هستند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بیان کرد: سامانه گویای ۱۴۱ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نظرات مسافران درخصوص نحوه ارائه خدمات سفرهای تابستانی در استان است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۰۳۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , راهداری