شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۸

سهم شهرستان ها در پروژه های اقتصاد مقاومتی دیده شود

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید سهم شهرستان ها از پروژه های اقتصاد مقاومتی مشخص شود و تمامی شهرستان ها از این پروژه ها منتفع شوند.
سهم شهرستان ها در پروژه های اقتصاد مقاومتی دیده شود
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از مهر، محمدرضا امیرحسنخانی پیش از ظهر شنبه در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت: باید  سهم هر شهرستان در پروژه های اقتصاد مقاومتی مشخص شود.
 وی با بیان اینکه اینجا جلسه راهبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی است و باید کل استان در آن مطرح شود، بیان کرد: بنابراین نیاز است که در تمامی پروژه های تعریف شده سهم هر کدام از شهرستان ها مشخص شود.
نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نساجی فروس قطب پنجم نساجی کشور است، عنوان داشت: باید بافت و دوخت این طرح نیز دنبال شود.
امیرحسنخانی همچنین به ظرفیت های بالای شهرستان سرایان در زمینه بنتونیت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بنتونیت فعال در کشور نداریم در حالی که در سرایان ظرفیت زیادی در این زمینه وجود دارد.
وی اضافه کرد: همچنین باید معادن سرب و روی بشرویه به عنوان پایلوت کشوری دنبال شود.
نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی به طرح انتقال آب از دریای عمان اشاره کرد و افزود: در این طرح قرار است ۶۰ میلیون متر مکعب آب به استان اختصاص یابد در حالی که ۱۰ درصد این رقم در کولرهای آبی هدر می رود.
امیرحسنخانی یادآور شد: دولت می تواند با تسهیل واردات کولر گازی برای مرزنشینان و اختصاص برق مزیتی به استان برای استفاده از کولرهای گازی در بین مردم رغبت ایجاد کند و جلوی هدررفت بخش زیادی از آب را بگیرد.
 وی با بیان اینکه در حال حاضر ممنوعیت بکارگیری افاغنه را در استان داریم، بیان داشت: این در حالی است که به دلیل اجرای دو طرح بزرگ در استان کارگر ساختمانی در روستاها نداریم و نرخ مصالح ساختمانی به شدت افزایش یافته است.
نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر استان خراسان جنوبی دیده شود مردم به صورت جهادی کار خواهند کرد.
امیرحسنخانی همچنین خواستار اجرای ریل فردوس و سرایان به عنوان پروژه اقتصاد مقاومتی شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۰۵۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دولت , اقتصاد مقاومتی , راه آهن