شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۳

تشدید نظارت‌ها در روزهای پایانی تعطیلات تابستانی/ بیش از 470 هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی خراسان‌جنوبی جابجا شدند

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی از افزایش 6 درصدی سفرهای انجام شده از ابتدای تعطیلات تابستانی سال جاری تا تاریخ 25 شهریور ماه 98 خبر داد و گفت: در مدت مذکور تعداد 478 هزار و 497 نفر مسافر با انجام 43 هزار و 644 سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابجا شدند.
تشدید نظارت‌ها در روزهای پایانی تعطیلات تابستانی/ بیش از 470 هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی خراسان‌جنوبی جابجا شدند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خاورستان، مهدی گرجی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگارن از افزایش 6 درصدی سفرهای انجام شده از ابتدای تعطیلات تابستانی سال جاری تا تاریخ 25 شهریور ماه 98 خبر داد و اظهار کرد: در مدت مذکور تعداد 478 هزار و 497 نفر  مسافر با انجام 43 هزار و 644 سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابجا شدند که سفرهای انجام شده نسبت به مدت مشابه سال 97 از افزایش 5.6 درصدی برخوردار بوده است.
 
وی تکریم ارباب رجوع، رفتار توأم با احترام و ادب و خدمات مطلوب در حین سفر برای مسافران و استفاده از محل‌های مناسب و مطمئن برای توقف مسافرین در طول مسیر را از اولویت‌های مهم و یک ضرورت اساسی برای شرکت‌ها، مؤسسه و شعب حمل و نقل مسافر استان دانست و افزود: هم اکنون بیش از 610 دستگاه انواع وسیله نقلیه عمومی برون شهری اعم از ناوگان اتوبوسی ویژه، vip، ناوگان سواری کرایه و مینی بوسی در بخش حمل و نقل مسافر فعالیت دارند و ارائه خدمات به مسافران تابستانی در مقاصد مختلف درون و برون استانی را عهده دار هستند.
 
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: استان‌های تهران– سیستان و بلوچستان– خراسان رضوی و کرمان بیشترین مقاصد سفر مسافرین از مبدأ استان خراسان جنوبی بوده است.
 
گرجی یادآور شد: برای سهولت دسترسی مسافران به خدمات این بخش علاوه بر تأمین بلیت از طریق دفاتر فروش بلیت سطح شهر و وب سایت های فروش اینترنتی بلیت شرکت‌ها، امکان تهیه بلیت از طریق دفاتر پیشخوان دولت در سطح شهرهای استان نیز فراهم شده است تا مسافرین بتوانند نسبت به خرید بلیت رفت و برگشت سفر اقدام کنند.
 
وی ادامه داد: با نصب دو دستگاه وب کیوسک در پایانه مسافری مرکز استان و امکان تأمین بلیت برای مسافرینی که حضوری به پایانه مراجعه می‌کنند.
 
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا امکان تهیه بلیت بصورت اینترنتی را افزایش داده و ارائه خدمات به صورت حضوری در پایانه مسافری را متوقف و صرفاً مسافرین جهت سوار شدن به پایانه مسافری مراجعه کنند.
 
گرجی ادامه داد: کنترل و نظارت بر وضعیت پایانه‌های مسافری، مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی، مراکز مکانیزه معاینه فنی با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط کماکان تا پایان اجرای طرح تابستانی در دستور کار تیم‌های نظارتی این اداره کل قرار دارد.
 
وی افزود: تلاش خواهد شد تا با افزایش نظارت‌ها در آخرین روزهای تعطیلات تابستانی شاهد ارتقاء سطح خدمات ارائه شده به مسافرین از جمله رعایت مسائل ایمنی، بهداشتی، کاهش توقف‌ها در طول مسیر، شاهد رشد بیشتر سفرهای بین شهری و افزایش جابجایی مسافر با ناوگان عمومی مسافری جاده‌ای باشیم.
 
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی خاطر نشان کرد: سامانه گویای 141 و سامانه پیامکی 300056141 نیز آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نظرات مسافران درخصوص نحوه ارائه خدمات سفرهای تابستانی در استان خراسان جنوبی است.
 
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۰۵۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , راهداری , حمل و نقل , اقتصاد