يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۱
نماینده ولی فقیه در استان:

کمک به ستمگر، گناه کبیره است

نماینده ولی فقیه در استان اظهارداشت:خداوند متعال، سرنوشت هر فردی را در دست خودش قرار داده است و در دین اسلام، کوچکترین کمک به ستمگر، گناه کبیره محسوب می شود بنابراین شایسته نیست که همواره تمام گناهان را، به گردن دیگران بیندازیم.
کمک به ستمگر، گناه کبیره است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند، شامگاه سی ام شهریور ماه، در تجمع بسیجیان لبیک یا خامنه ای، با بیان اینکه به عنوان یک انسان و یک مسلمان می بایست نسبت بین دین و حکومت را بدانیم، اظهار داشت:انسان، موجودی است که هرچند از جهت استعداد، بی نهایت است اما به طور بالفعل حیوان ضعیفی است که در بسیاری از مسائل که حیوانات به طور غریزی در زندگی از پس آن برمی آیند، دچار سرگردانی می شود چراکه به گونه ای آفریده شده که برای پرورش استعدادهایش نیازمند زندگی جمعی، همکاری، تعامل متقابل و تبادل امکانات است.

وی ادامه داد:انسانی که به تنهایی زندگی می کند، حتی اگر تنهایی او ۱۰۰ سال هم به طول انجامد، همچنان قادر نخواهد بود حرف زدن را یاد بگیرد و برداشتی که از این موضوع به دست می آید این است که حکومت، از دیدگاه دین و عقل، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و هنگامیکه انسان به صورت جمعی زندگی می کند، باید مطابق قانون عمل کند چراکه درغیر این صورت؛ حال انسانی که به صورت مجتمع زندگی می کند از حال کسی که به صورت حیوانی زندگی خود را سپری می کند، بدتر خواهد بود؛ زیرا انسان حیوانی، پایی برای فرار خواهد داشت در صورتی که فرد دیگر نیز همین پا را ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه قانون ضرورتی است که نیازمند اجراست، اضافه کرد:وجود حکمت در کنار حکومت ضروری است و حکومت  می بایستی برمبنای عقل و راهش نیز کسب و اجرای علم در معنای عامش باشد.

امام جمعه بیرجند اوجب واجبات را چه ازنظر انسانی و چه از دیدگاه اسلامی، حکومت صحیح قانونمند دانش بنیان دانست و تصریح کرد:پیامبران الهی برای اجرای حکومت، مبعوث شده اند و همواره افرادی که تابع نفس بوده و اندیشه ای کج و بسیار محدود دارند؛ مزاحم راه و کار جامعه بزرگ انسانی بوده اند و همواره به دنبال آن هستند که انسان های دیگر را چه از نظر ظاهر و چه از نظر باطن، برای رسیدن به منافع شخصی، به بردگی خود درآورند و باید دانست که چنین جامعه ای هرگز رشد نخواهد کرد.

حجت الاسلام عبادی خاطرنشان کرد:خداوند متعال، سرنوشت هر فردی را در دست خودش قرار داده است و در دین اسلام، کوچکترین کمک به ستمگر، گناه کبیره محسوب می شود بنابراین شایسته نیست که همواره تمام گناهان را، به گردن دیگران بیندازیم. باید در خود بنگریم که در اجرای حق و عدل، چگونه عمل کرده ایم و قطعا اگر آن طور که دین می خواهد عمل شود، هیچ فرصتی برای سؤاستفاده های متفاوت باقی نخواهد ماند.

وی بیان کرد:یکی از وظایف رهبر جامعه این است که برای نجات از ظلم و کمک به دین؛ با تمام سرمایه اش به میدان آید و مردم نیز به تبع او وظیفه دارند که از رهبر خویش پیروی کنند تا موجبات رشد و نجات همه انسان های جامعه فراهم شود و آنچه که اکنون بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال از قیام امام حسین(ع) مشاهده می شود، حاصل لوازم کربلاست به طوری که اگر آن روز همه مردم لبیک می گفتند؛ سرنوشت جامعه بشری چیز دیگری بود و تمامش سرشار از افتخار بود.
 
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به شعار "لبیک یا خامنه ای"، آن را مصداق دو دعا و آرمان دانست و گفت:این شعار، هم مصداق لبیک به امام حسین(ع) و هم مصداق لبیک به حضرت مهدی(عج) است.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۰۶۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دفاع مقدس , بسیج