دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۲

جریمه 17.5 میلیاردی متخلفان کالا در خراسان‌جنوبی/ 2570 پرونده مختومه شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و 682 پرونده به تعزیرات استان ارسال شده که از این تعداد دو هزار و 570 فقره پرونده مختومه شده، گفت: متخلفان پرونده‌های تعزیراتی استان محکوم به پرداخت بیش از 17 میلیارد و 520 میلیون تومان جریمه شدند.
جریمه 17.5 میلیاردی متخلفان کالا در خراسان‌جنوبی/ 2570 پرونده مختومه شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، محمدحسین اشرفی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون در این دو هزار و 682 پرونده در بخش‌های کالا و خدمات، بهداشت و دارو و درمان و قاچاق کالا و ارز به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.
وی با بیان اینکه که از این تعداد پرونده به دو هزار و 500 پرونده رسیدگی شده، بیان داشت: متخلفان پرونده‌های  تعزیراتی استان محکوم به پرداخت بیش از 17 میلیارد و 520 میلیون تومان جریمه شدند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی به تشریح پرونده‌های وارده و مختومه در تعزیرات حکومتی استان خراسان‌جنوبی پرداخت و تبیین کرد: از ابتدای امسال تاکنون 888 پرونده در بخش کالا و خدمات در شعب تعزیرات حکومتی استان تشکیل شده که از این تعداد 869 پرونده مختومه و بالغ بر پنج میلیارد و 374 میلیون و 31 هزار ریال جریمه برای محکومین صادر شده است.
اشرفی اعلام کرد: در بخش قاچاق کالا و ارز یک هزار و 556 پرونده در شعب تعزیرات حکومتی استان تشکیل شده که از این تعداد تاکنون یک هزار و 465 پرونده مختومه و متخلفین به پرداخت 169 میلیارد و 143 میلیون و  521 هزار ریال جریمه محکوم شدند.
وی از تشکیل 238 پرونده در بخش بهداشت و درمان طی این مدت خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد 236 پرونده مختومه و متخلفین به پرداخت 697 میلیون و 832 هزار ریال جریمه محکوم شدند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی عدم درج قیمت، گران‌فروشی و عدم ارائه فاکتور خرید را از مهم‌ترین تخلفات بخش کالا و خدمات عنوان و مطرح کرد: خرید، فروش، حمل و نگهداری کالای قاچاق، ورود و خروج کالا از مسیرغیرمجاز و بدون تشریفات گمرکی و نگهداری، عرضه و فروش کالای قاچاق توسط واحدهای صنفی را از بیشترین تخلفات بخش قاچاق کالا و ارز ذکر کرد.
اشرفی مطرح کرد: عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، عرضه و توزیع کالای غیربهداشتی و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشت محیطی بیشترین فراوانی پرونده‌های بخش بهداشت، دارو و درمان را به خود اختصاص داده‌اند.
وی از فعالیت 163 اکیپ گشت سیار و ثابت طی این مدت اشاره کرد و افزود: در این بازه زمانی 490 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و خدماتی استان انجام شده که در این گشت‌های بازرسی به 115 واحد تذکر و 193 واحد صنفی پرونده تشکیل و متخلفان به پرداخت یک میلیارد و 732 میلیون و 899 میلیون ریال جریمه محکوم شدند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۰۷۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , قاچاق , تعزیرات حکومتی