دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۲

سال تحصیلی با حضور 180 هزار دانش‌آموز در خراسان‌جنوبی آغاز شد

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: مهرماه امسال 180 هزار دانش‌آموز خراسان‌جنوبی در در سه دوره تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم راهی کلاس‌های درس می‌شوند.
سال تحصیلی با حضور 180 هزار دانش‌آموز در خراسان‌جنوبی آغاز شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، محمدعلی واقعی با اشاره به آغاز سال تحصیلی در خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: امسال تعداد ۱۸۰ هزار دانش‌آموز سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند که از این تعداد 51 درصد معادل 90 هزار و 180 نفر دانش‌آموزان پسر و مابقی داشن‌آموزان دختر هستند.
وی با اعلام اینکه این تعداد دانش‌آموز در دو هزار و 774 واحد آموزشی با بیش از 9 هزار کلاس درس مشغول به تحصیل می‌شوند، بیان داشت: مهم‌ترین مشکلات فضاهای آموزشی استان را کمبود فضا در برخی شهرستان‌ها به‌خصوص مرکز استان، کمبود امکانات و تجهیزات، مدارس کانکسی و غیره عنوان کرد.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه در سال تحصیلی جدید بیش از 10 هزار معلم در کلاس‌های درس مشغول به تدریس خواهند شد، تصریح کرد: امسال بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز ورودی پایه اول داریم که این رقم نسبت به سال گذشته چهار درصد افزایش داشته است.
واقعی با اعلام اینکه تعداد دانش‌آموزان امسال پنج درصد بیشتر از دانش‌آموزان سال تحصیلی گذشته است، مطرح کرد: در سال تحصیلی جدید 91هزار دانش‌آموز در مقطع ابتدایی در یک هزار و 179 مسه و 66 هزار دانش‌آموز در دوره متوسطه در 618 مدرسه تحصیل می‌کنند.
وی در خصوص کمبود نیرو و بازنشستگی تعداد زیادی از معلمان آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی، اعلام کرد: این کمبود نیروی انسانی در استان با استفاده از خدمات حق‌التدریس شاغل و آزاد و همچنین سرباز معلمی پوشش داده خواهدشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۰۷۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آموزش و پرورش , تحصیل