دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۸

حذف یارانه 1196 نفر در خراسان‌جنوبی/ معترضان به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی از حذف یارانه یک‌هزار و 196 خانوار شامل چهار هزار نفر در استان خبر داد و گفت: کمترین آمار حذف‌شدگان یارانه‌ها در بین استان‌ها مربوط به خراسان‌جنوبی است!
حذف یارانه 1196 نفر در خراسان‌جنوبی/ معترضان به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حذف یارانه افراد پردرآمد در سه دهک بالای درآمدی از شهریور امسال آغاز شده و آن‌طور که دولت اعلام کرده تا اینجای کار یارانه حدود ۲۰۰هزار خانواده حذف شده است.
آنطور که مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه ۹۸ برای دولت تکلیف کرده، قرار است سه دهک بالای درآمدی از دریافت یارانه نقدی حذف شوند که در دوره شهریور امسال برای ۲۰۰ هزار خانوار پردرآمد، یارانه نقدی حذف شد و این تعداد قرار است در مهرماه افزایش پیدا کرده و به ۸۰۰ هزار نفر برسد.
به گفته حسین میرزایی، سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۸، شیوه اجرایی برای حذف یارانه نقدی خانواده‌های پردرآمد مبتنی بر اطلاعات دریافتی از دستگاه‌های مختلف است؛ افراد برای خرید و یا فروش خودرو به جا‌های مختلف مراجعه کردند، تملک یک خانه به نام آن‌ها است، شغل و درآمدی دارند و یا جایی اظهارنامه مالیاتی از آن‌ها ثبت شده است؛ در کل در هر جا اطلاعات افراد متصل به کد ملی آن‌ها جمع‌آوری و براساس آن وضع مالی افراد سنجیده می‌‌شود.

حذف یارانه 1196 نفر در خراسان‌جنوبی
عباس رکنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، از حذف یارانه یک‌هزار و 196 خانوار شامل چهار هزار نفر در استان خبر داد و گفت: کمترین آمار حذف‌شدگان یارانه‌ها در بین استان‌ها مربوط به خراسان‌جنوبی است!
وی با بیان اینکه سرپرستان خانواری که یارانه آن‌ها قطع شده باید منتظر دریافت پیامکی با سرشماره « Yarane» با متن «خانوار شما مشمول حذف دریافت یارانه نقدی است» باشند، اضافه کرد: این سرپرستان خانوار در صورتی که به قطع یارانه نقدی خود معترض‌اند باید پس از دریافت این پیامک به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

معترضان به قطع یارانه نقدی چه اقدامی انجام دهند؟
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه هم‌اکنون شش هزار دفتر پیشخوان خدمات دولت الکترونیک در سطح کشور برای این منظور در نظر گرفته شده، عنوان کرد: از این تعداد 64 دفتر پیشخوان در استان خراسان‌جنوبی فعال است که 22 دفتر در مرکز استان مشغول به ارائه خدمات هستند.
رکنی اضافه کرد: پس از مراجعه به دفتر پیشخوان و ثبت اعتراض، «کد رهگیری» به سرپرست خانوار پیامک و پس از آن باید به سایت ثبت درخواست رسیدگی برقراری مجدد یارانه نقدی به نشانی yaraneh10.mcls.gov.ir مراجعه و با وارد کردن کد ملی سرپرست خانوار و کد رهگیری دریافت شده از دفتر پیشخوان اعتراض خود را ثبت کنند.
وی با تأکید بر اینکه در این مرحله از سرپرست خانوار معترض، اجازه کتبی مبنی بر اینکه دولت اختیار دارد به حساب‌های بانکی آن‌ها دسترسی داشته باشد، گرفته می‌شود، تبیین کرد: این مجوز به دولت داده شود تا تراکنش‌های بانکی فرد معترض را به‌منظور تشخیص توان مالی فرد، مورد بررسی قرار و در نهایت در خصوص اینکه این خانوار مشمول دریافت یارانه نقدی می‌شود یا خیر تصمیم‌گیری خواهد شد.

بدون دریافت «پیامک قطع یارانه» به دفاتر پیشخوان مراجعه نکنند
وی خطاب به افرادی که تاکنون یارانه آن‌ها واریز نشده و پیامکی از سوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها دریافت نکرده‌اند، متذکر شد: اگر یارانه خانواری واریز نشده بدون دریافت «پیامک قطع یارانه» به دفاتر پیشخوان مراجعه نکنند و برای جویا شدن از موضوع با شماره ۶۳۶۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی مبنای شناسایی و حذف گروه‌های پردرآمد را براساس اطلاعات ثبتی مانند مسافر‌ت‌های خارجی، خودروهایی که فرد دارد، نوع شغل، کارفرما بودن و تعداد نیروها، معاملات انجام شده، دارایی ‌های مختلف و اطلاعاتی که روی کد ملی فرد ثبت شده ذکر کرد.

هشدار به شهروندان
رکنی ضمن هشدار به شهروندان مبنی بر اینکه به پیامک‌های مشکوک توجه نکنید، ادامه داد: شهروندان در دریافت پیامک به این نکته توجه داشته باشند که پیامک با سربرگ یارانه آن هم به زبان انگلیسی ارسال و اطلاع‌رسانی از طریق شماره، نادرست است.
وی اضافه کرد: در پیانک ارسالی به شهروندان اطلاعات شخصی فرد درخواست نمی‌شود و اگر پیامکی با این مضمون( درخواست اطلاعات شخصی) به شهروندان ارسال شود کلاهبرداری است و حتما شهروندان باید مراقب کلاهبرداران باشند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی هچنین در خصوص افراد داوطلب برای قطع یارانه، مطرح کرد: این افراد می‌توانند به دفاتر پیشخوان دولت در استان مراجعه و نسبت به قطع کردن یارانه خود و خانوار اقدام نمایند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۰۷۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دولت , یارانه