سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳
مدیرکل حج و زیارت استان خبرداد:

ثبت‌نام بیش از ۶هزار و ۲۰۰زائر خراسان‌جنوبی در سامانه سماح

مدیرکل حج و زیارت خراسان‌جنوبی از ثبت‌نام بیش از ۶هزار و ۲۰۰زائر خراسان‌جنوبی در سامانه سماح خبرداد.
ثبت‌نام بیش از ۶هزار و ۲۰۰زائر خراسان‌جنوبی در سامانه سماح
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، ابوالفضل نوفرستی، مدیرکل حج و زیارت استان، در گفت و گو با خبرنگار خراسان‌تایم، زمان شروع ثبت‌نام اربعین حسینی را اول شهریورماه و اتمام آن را دو الی سه روز قبل از اربعین ذکرکرده و گفت:به تمام علاقمندانی که قصد شرفیابی به کربلای معلی در ایام اربعین را دارند و به ویژه افرادی که همراه با خانواده هستند، توصیه می‌شود هرچه زودتر جهت ثبت‌نام در سامانه سماح اقدام کنند تا به شلوغی‌ها برنخورده و از سفر خود فیض کافی ببرند. لازم به ذکر است اکنون نیز موکب‌های اربعین، در طول مسیر فعال و آماده خدمات‌رسانی به زائران هستند.

نوفرستی هزینه ثبت‌نام اربعین را مبلغ ۲۲هزارتومان عنوان کرده و افزود:ستاد مرکزی اربعین کشور، سامانه سماح را برای برنامه ریزی و ساماندهی بهتر برنامه‌های اربعین و معطل نشدن در مرزها و خدمات مربوط به بیمه، راه‌اندازی کرده است.

وی از ثبت‌نام بیش از ۶هزار و ۲۰۰نفر در سامانه سماح خبرداد و بیان کرد:تمام کسانی که برای این سفر ثبت نام کرده اند، می بایست مدارک شامل پاسپورت و پرینت بیمه ایران خود را که از طریق سامانه سماح دریافت کرده‌اند را همراه داشته باشند تا بتوانند هم از خدمات بیمه و هم درصورت نیاز از خدمات بهداشتی و درمانی پایگاه‌های هلال احمر مستقر در مسیر، بهره ببرند.

مدیرکل حج و زیارت استان از وجود ۳۵دفتر و شرکت زیارتی و ۶دفتر موقت در مراکز شهری و بخش‌هایی از قبیل؛ درح، نیمبلوک، عشق آباد، ارسک، سه قلعه و آرین‌شهر خبرداد و خاطرنشان کرد:زائران استان خراسان جنوبی از مرز مهران و درصورت تمایل از مرز چذابه، وارد کشور عراق می‌شوند.

وی در پایان افزود:به تمام افرادی که در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند، توصیه می‌شود در قالب گروه‌های ۴۰نفره، گروه‌بندی و اعزام شوند تا نهایت استفاده را از این سفر معنوی ببرند و همچنین در جلسات توجیهی اربعین که توسط سرگروه‌ها به آنان اعلام می‌شود شرکت نمایند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۱۱۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کربلا , اربعین , سامانه سماح