چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۹

جشنواره منطقه‌ای موسیقی مقامی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: جشنواره منطقه‌ای موسیقی مقامی یکی از برنامه‌های منطقه‌ای جهاددانشگاهی خراسان جنوبی است که برای اولین بار در این استان برگزار خواهد شد که فراخوان جشنواره تا نیمه اول مهرماه از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.
جشنواره منطقه‌ای موسیقی مقامی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، حمید مرادی اظهار کرد: فعالیت‌های این معاونت بر اساس نیاز دانشجویان پیش می‌رود و محور کارها دانشجویان می‌دانند.
وی افزود: فعال کردن کانون‌های سازمان دانشجویان در دانشگاه‌های استان در نیمسال اول تحصیلی 99- 98 یکی دیگر از اهداف این معاونت است که مقرر شد ۸ کانون موجود در خراسان جنوبی با حضور دانشجویان صاحب فکر و فعال در زمینه‌های مختلف بر اساس نیاز روز دانشجویان فعالیت خود را آغاز کنند.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: فعالیت‌های فرهنگی این واحد در سه قالب طرح‌های داخلی، هماهنگ، سراسری و منطقه‌ای صورت خواهد گرفت.
مرادی ادامه داد: طرح‌های داخلی مربوط به نیاز دانشگاه‌ها و دانشجویان استان طراحی شده که شامل حدود ۴۰ برنامه خواهد بود.
وی افزود: از برنامه‌های هماهنگ این واحد می‌توان به برگزاری دوره‌های کرسی تلاوت و تدبر در قرآن کریم، دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی، مسابقه ملی مناظره دانشجویان، کارگاه‌های آموزشی زیست محیطی، نشست‌های تخصصی حامیان محیط زیست، اردوهای ایران مرز پر گهر، اردوی دانشجویی دریای خاک، اردوی دانشجویی گنبد گیتی، نشست‌های تخصصی نقش دانشگاه‌ها در پیشبرد گام دوم انقلاب اسلامی و برگزاری مسابقه دفاع سه دقیقه‌ای از پایان نامه‌های دانشجویی اشاره کرد.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: جشنواره منطقه‌ای موسیقی مقامی یکی دیگر از برنامه‌های منطقه‌ای این واحد است که برای اولین بار در این استان برگزار خواهد شد که فراخوان جشنواره تا نیمه اول مهرماه از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.
مرادی ادامه داد: در سال ۹۸ برنامه مشترکی با مرکز گردشگری دانشجویان ایران تحت عنوان " اردوی دانشجویی، فرهنگی و تفریحی زرشک" پیشنهاد شد که امیدواریم واحدهای دیگر جهاددانشگاهی در این زمینه سهیم شوند تا برنامه خوبی را در استان شاهد باشیم.
وی افزود: حوزه معاونت فرهنگی در چهار دانشگاه استان فعال بوده و در این دانشگاه‌ها دفتر فرهنگی دارد که برنامه‌ها از طریق این دفاتر پیگیری می‌شود.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: دفتر دانشگاه بیرجند، دفتر دانشگاه علوم پزشکی، دفتر دانشگاه صنعتی و دفتر دانشگاه فرهنگیان از جمله این دفاتر هستند که کانون‌های سازمان دانشجویان در این دانشگاه‌ها مستقر هستند.
مرادی اظهار کرد: در حوزه برنامه‌های هماهنگ نیز در اردوهای ایران مرز پرگهر، دانشجویان می‌توانند از نزدیک با اماکن تفریحی و فرهنگی و همچنین با مفاخر علمی و ادبی آشنا شوند.
 وی افزود: فرهنگسرای ابن حسام به عنوان مرکز نوع "ب" جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، نزدیک دو سال است  فعالیت خود را آغاز کرده و در زمینه‌های مختلف فرهنگی، ادبی، هنری و موسیقی فعالیت می‌کند و تاکنون تعداد بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان از خدمات آن بهره‌مند شده‌اند.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: نگارخانه ابن حسام یکی دیگر از مراکز فرهنگی مستقر در فرهنگسرا است که در سال جاری مجوز فعالیت خود را آغاز کرده و در آن خدماتی از قبیل برگزاری نمایشگاه‌های آثار هنری هنرمندان استان و استان‌های مجاور انجام شده و مورد استقبال خوب شهروندان بیرجندی قرار گرفته است.
مرادی یادآور شد: در زمینه فعالیت‌های فرهنگی ویژه جهادگران استان همچون سنوات گذشته برنامه‌های متنوعی برای همکاران جهاددانشگاهی در نظر گرفتیم که از آن جمله می‌توان به برگزاری جشنواره آثار هنری فرزندان جهادگر، مسابقه کتابخوانی، اردوهای کوهنوردی و کوه پیمایی، اردوهای تفریحی و زیارتی اشاره کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۱۴۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاددانشگاهی , جشنواره