پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴

تولید انار در خراسان جنوبی ۳ درصد رشد داشته است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سطح زیرکشت انار در استان ۴ هزار و ۴۳۲ هکتار است که پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۹ هزار و ۱۲۱ تن انار از باغات استان برداشت شود.
تولید انار در خراسان جنوبی ۳ درصد رشد داشته است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، غلامرضا قوسی اظهار داشت: سطح زیر کشت انار در استان 4 هزار و 432 هکتار است که پیش‌بینی می‌شود امسال 39 هزار و 121 تن انار از باغات استان برداشت شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: امسال تولید انار از نظر کمی سه درصد رشد داشته و خوشبختانه سرمازدگی برای این محصول نداشتیم.
وی افزود: بیشترین سطح زیرکشت انار استان مربوط به فردوس با 2 هزار و 91 هکتار است.
قوسی بیان کرد: انار خراسان جنوبی به استان‌های خراسان رضوی و سیستان بلوچستان صادر می‌شود و انواع آن محلی، خزر، شیرین یزدی، ملس یزدی و شیشه کپ است.

این روزها کار برداشت یاقوت‌های سرخ در خراسان جنوبی آغاز شده، انارهای سرخ و شیرینی که امسال یک ماه زودتر به ثمر رسیده است.
بهره‌برداران خراسان جنوبی صبح خود را با چیدن یاقوت‌های قرمز آغاز می‌کنند و این روزها نوبرانه انار کرند در بازار بشرویه بیشتر به چشم می‌خورد. انار نوبرانه‌ای که امسال یک ماه زودتر به بازار آمده است و کام مردم را شیرین می‌کند.
کرند شهرستان بشرویه یکی از قطب‌های تولید انار در خراسان جنوبی است.
یکی از باغداران بشرویه به خبرنگار تسنیم گفت: سخاوت زمین و آسمان امسال سالی پر بار در محصول انار برایمان رقم زد. 
مرتضایی افزود: انار کرند بشرویه اناری پرآب و شیرین است و از نوع مرغوب است که با توجه به برنامه‌های مختلفی که جهاد کشاورزی داشته با برخی از آفات این محصول مبارزه شده است و محصولی با کیفیت تولید کرده‌ایم.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشرویه نیز اظهار داشت: 270 هکتار از باغات بشرویه زیر سطح کشت انار است که پیش‌بینی می‌شود امسال دو هزار و 200 تن انار از این باغات برداشت شود.
سرچاهی افزود: امسال علیه کرم گلوگاه برنامه‌هایی برای آفت زدایی باغات انار انجام شده و همین امر سبب شده تا انار خوب با کیفیتی برداشت شود.
وی بیان کرد: 30 درصد انار بشرویه به بازار خراسان جنوبی عرضه و مابقی تولیدات به بازار استان‌های تهران، اصفهان و یزد صادر می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۱۵۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , انار , فردوس