پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۱
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی تاکیدکرد:

بانوان بصورت انفرادی عازم عتبات عالیات نشوند/ اعلام آمادگی 250راننده کامیون و تریلر برای انتقال بار مواکب به عراق

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی خبرداد: در حالیکه فراخوان برای تامین ۱۲۰دستگاه کامیون و تریلر در سطح استان پخش شد، خوشبختانه تا امروز ۲۵۰راننده برای اعزام اعلام آمادگی نموده‌اند و تعداد کامیون‌های مازاد بر نیاز استان، برای اعزام بار مواکب ۷ استان دیگر کشور اعزام خواهندشد.
بانوان بصورت انفرادی عازم عتبات عالیات نشوند/ اعلام آمادگی 250راننده کامیون و تریلر برای انتقال بار مواکب به عراق
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم،موسی جوینده، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در جمع فعالان فضای مجازی خراسان‌جنوبی از سازماندهی ۱۵۰۰خادم برای خدمت‌رسانی به زائرین اربعین خبرداد و گفت: این خدام در قالب ۴۱موکب و در بخش‌های مختلف اسکان، تغذیه، مسائل فرهنگی و فضای مجازی، امکانات رفاهی و... به زوار خدمت‌رسانی خواهندنمود.

وی با اشاره به احداث شهر ۲۰هزار نفری در کشور عراق گفت: در مواکب استان تعداد ۳۵هزار پرس غذای گرم پخت می‌شود.

جوینده افزود: شهرهای سامراء و کاظمین مکان اصلی برپایی موکب‌های خراسان‌جنوبی در ایام اربعین هستند.

وی با بیان اینکه اربعین برای تمام ادیان الهی وحدت‌آفرین است، اظهارداشت: آیت‌الله بهجت فرمودند"اگر منتظر حضرت حجت(عج) هستیم، باید بدانیم تا زمانیکه نام حسین(ع) جهانی نشده، ظهور اتفاق نخواهدافتاد". لذا تنها بستری که این امر را ممکن می‌سازد، اربعین حسینی است.

وی ادامه داد: اگر اکنون از نجف تا کربلا را بدون هیچ مشکلی با وحدت درکنار هم هستیم، پس از تهران تا تفلیس را نیز می‌توانیم کنار یکدیگر باشیم؛ اربعین، مرکز ثقل جهانی وحدت بین تمام انسان‌های آزاده از هر دین و مسلکی است.

جوینده به تلاش دو ماهه ستاد اربعین برای آماده‌سازی بسترهای اربعین اشاره کرده و ضمن گلایه از تفکر مردم مبنی بر اینکه انتظار دارند تمام نیازهای آنان در ایام اربعین بدون هیچ هزینه‌ای تامین شود، تصریح کرد: به هم‌استانی‌های عزیز توصیه و تاکید می‌شود پول کافی به همراه داشته‌باشند و توقعات خود از مردم عراق را معقول سازند.

وی از حمل بار مواکب از استان به کشور عراق خبرداد و افزود: در حالیکه فراخوان برای تامین ۱۲۰دستگاه کامیون و تریلر در سطح استان پخش شد، خوشبختانه تا امروز ۲۵۰راننده برای اعزام اعلام آمادگی نموده‌اند و تعداد کامیون‌های مازاد بر نیاز استان، برای اعزام بار مواکب ۷ استان دیگر کشور اعزام خواهندشد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات ضمن قدردانی از مردم بیان کرد: از تمام نقاط استان کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده و حتی از ۵۰کولر موردنیاز، تعداد ۴۵دستگاه توسط بانوان هم‌استانی و بصورت اقساطی خریداری شده‌است.

وی به زائران اربعین توصیه کرد: از مردم ایران خواهشمندیم به قوانین کشور عراق توجه و عمل نمایند. همچنین توصیه می‌شود خانم‌ها در این ایام بصورت انفرادی عازم عتبات نشوند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۲۲۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اربعین , عتبات عالیات , خراسان جنوبی