پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۹
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

انتقال فرهنگ کتابخوانی به نسل آینده نیازمند طرح جامع است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: انتقال فرهنگ کتاب و کتابخوانی به نسل آینده نیازمند طرح و راهکار جامع و عمل کردن همه بخش ها به وظایف خود است.
انتقال فرهنگ کتابخوانی به نسل آینده نیازمند طرح جامع است
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، آیت الله سیدعلیرضا عبادی چهارشنبه شب در دیدار با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اظهار داشت: در دوران نفوذ بیگانگان غربی، هم امور مادی و هم مسائل فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور مورد غارت قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در این دوران کتاب، متون اصلی و فرهنگ مکتوب کشور غصب شد و از بین رفت، بیان کرد: امروز نیز به دلیل برخی کوتاهی ها فرصتی به بیگانه داده شده تا سرنوشت اندیشه نسل  آینده را در اختیار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه آسیب‌هایی که ما می‌بینیم به دلیل غافلگیر شدن است، افزود: در بسیاری از زمینه‌هایی که نسل حاضر آسیب دیده، نسل آینده ضد ضربه خواهد بود.

عبادی با تأکید بر اینکه برون رفت از این وضعیت نیازمند ارائه طرح است، عنوان داشت: خروج از شرایط موجود نیازمند تدبیر است تا در آینده این شرایط تغییر کند.

وی با اشاره به اینکه نسل امروز جامعه با شرایط جدیدی مواجه شده است، بیان داشت: در این شرایط نسل امروز برای رشد خود نیازمند همکاری است و به گونه‌های مختلف راهکار همکاری با نسل جدید وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه به زودی می‌توانیم با طرح صحیح، نفع و ضرر جامعه و نسل جدید را به خودشان تفهیم کنیم، افزود: در این شرایط نسل جوان کشور خواهد توانست با اراده راه خود را پیدا کنند و زهری که از ناحیه بیگانه، زمینه‌ خوراک فکری آنان می‌شود را پس بزنند.

عبادی همچنین بر لزوم تبین و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برای نسل فعلی تأکید کرد و گفت: تحقق این امر از روش های مختلفی از جمله ارتباط چهره به چهره، تریبون‌ها، رسانه‌های جمعی و مکتوب و همچنین صدا و سیما قابل انجام است.

وی با بیان اینکه باید به صورت طرح کارشناسی شده وظایف هر بخش و هر دستگاهی ابلاغ شود، افزود: ائمه جمعه نیز آمادگی دارند از طریق تریبون‌های نمازجمعه برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی همکاری کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: اگر هر قشری از جمله خانواده، آموزش و پرورش، دانشگاه، حوزه و تریبون‌ها به هر نحو بتوانند به وظیفه خود عمل کنند خواهیم توانست به صورت همه جانبه از حالت غفلت و بی تفاوتی که امروز گریبانگیر جامعه ما را گرفته است، خارج شویم.

عبادی با بیان اینکه اگر همه بخش ها به وظایف خود درست عمل کنند این مقطع هم پشت سر گذاشته می‌شود، تأکید کرد: انتقال اهمیت کتاب و کتابخوانی به نسل آینده نیازمند طرح و راهکار جامع است و با این طرح جامع خواهیم توانست موفق شویم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۲۳۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیرجند , کتابخوانی