شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸

نخستین هنرستان هنرهای زیبا در بیرجند گشایش یافت

هنرستان دخترانه هنرهای زیبا در مراسمی با حضور مدیرکل آموزش و توسعه فعالیت‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد کشور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی، معاون آموزش و پرورش خراسان جنوبی و تنی چند از مسئولان در بیرجند گشایش یافت.
نخستین هنرستان هنرهای زیبا در بیرجند گشایش یافت
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، ناصر نبی‌زاده صبح امروز در آیین گشایش هنرستان دخترانه هنرهای زیبای بیرجند اظهار داشت: امروز نخستین هنرستان هنرهای زیبای خراسان جنوبی افتتاح می‌شود که این امر باعث خوشحالی است.

وی افزود: جلسات بسیار متعددی برای افتتاح این هنرستان برگزار شد و پس از برگزاری جلسات افتتاح این هنرستان دو مرتبه در شورای عالی استان مطرح شد که در این راستا از استاندار به دلیل این حمایتشان تشکر می‌کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: استان خراسان جنوبی سابقه مهمی در حوزه فرهنگ و آموزش دارد و سومین شهری است که آموزش مدرن در آن پایه گذاری و مرکز آموزش شوکتیه در آن دایر شده است.
 
نبی‌زاده گفت: با وجود چنین سابقه طولانی نبود هنرستان هنرهای زیبا در این استان شایسته نبود و با وجود این تاریخ سراسر از شخصیت‌های علمی وجود اینچنین هنرستانی الزامی بود چون این هنرستان بستری شایسته برای رونق حوزه‌های فرهنگی و هنری است.
 
وی یادآور شد: این هنرستان امکانی بسیار مناسب است برای اینکه بتوانیم حوزه هنر را به صورت استاندارد و پایه در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در این راستا آموزش و پرورش همکاری خوبی با فرهنگ و ارشاد داشته است اظهار داشت: با وجود اینکه آموزش و پرورش با کمبود کلاس‌های درس مواجه بود اما این مدرسه را در اختیار ما قرار داد.

نبی‌زاده با بیان اینکه هنرستان هنرهای زیبا امسال با دو رشته آغاز به کار کرده است افزود: انشالله سال‌های آینده رشته‌های دیگر نیز در این هنرستان آورده شود و علاقه‌مندان به این رشته‌ها می‌توانند در این هنرستان آموزش ببینند تا بستر رشد برایشان فراهم شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۲۶۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , هنرستان , هنر