دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس:

راه‌آهن شرق یک ابر‌پروژه است

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس ‌گفت: راه آهن شرق یک ابر پروژه است و باید خیلی زودتر به آن توجه می‌شد.
راه‌آهن شرق یک ابر‌پروژه است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدمحمدباقر عبادی صبح امروز در مراسم آغاز عملیات راه آهن بیرجند اظهار کرد: امروز راه‌آهن پیشرفت‌های خوبی داشته ‌و از طرف گناباد به قاین 50 کیلومتر زیرساخت انجام شده است.
وی با بیان اینکه از طرف زاهدان نیز قسمتی از کار آغاز شده است، گفت: لازم بود میانه کار نیز شروع شود تا عملیات سرعت بیشتری بگیرد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: راه آهن شرق یک ابر پروژه است و باید خیلی زودتر به آن توجه می‌شد چرا که جایگاه بین‌المللی دارد و هند و چین مشتاق بازگشایی این منطقه که کوتاه‌ترین مسیر است، هستند.
عبادی رونق معادن مهم استان را تنها در احداث راه آهن عنوان کرد و افزود: توسعه اقتصادی نیز جز با این رونق پیدا نمی‌کند‌.
وی با اشاره به دو بانده شدن جاده بیرجند قاین نیز تصریح کرد: 25 کیلومتر از عملیات دو بانده شدن این محور باقی مانده که امید است با تلاش دولتمردان هر چه زودتر به سرانجام برسد‌.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه تلاش فراوانی برای اجرایی شدن این پروژه که از خواسته‌های دیرینه مردم بوده، شده است که در اشتغال و توسعه اقتصاد منطقه موثر خواهد بود.
مهدی جعفری با بیان اینکه بخش حمل و نقل در استان خراسان جنوبی تاثیر زیادی دارد، افزود: با راه اندازی راه آهن ترانزیت کالا از کشور افغانستان تسهیل می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه دو کریدور از 10 کریدور اصلی کشور در خراسان جنوبی است، گفت: کریدور چابهار به مشهد و بندرعباس به مشهد جزو این کریدورهای مهم است.
جعفری تصریح کرد: اولویت اصلی ما تکمیل این دو کریدور است چون بیشترین تلفات جاده ای را نیز در این دو مسیر داریم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۲۸۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهانگیری , بیرجند , راه آهن , خراسان جنوبی