دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۳
نماینده مردم ‌نهبندان و سربیشه در مجلس:

شعاع مرزنشینی تا ۵۰ کیلومتر افزایش یابد

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای حل بخشی از مشکلات مناطق مرزی خراسان جنوبی شعاع مرزنشینی تا ۵۰ کیلومتر افزایش یابد.
شعاع مرزنشینی تا ۵۰ کیلومتر افزایش یابد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، نظر افضلی در دیدار معاون اول رئیس جمهور با مردم شهر مرزی درح اظهار کرد: امسال بعد از گذشت پنج سال همایش ملی روز روستا در خارج از پایتخت و در بیرجند برگزار می شود که باید به فال نیک گرفت.

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس بیان کرد: روستائیان و عشایر همواره با ویژگی هایی نظیر صداقت، وطن دوستی و سخت گوشی شناخته می شوند و همواره در راه دفاع از مرز ایران اسلامی شهید داده اند.

افضلی با بیان اینکه نجابت مردم نباید ما را از مشکلاتشان غافل کند، ادامه داد: بی توجهی به مشکلات روستائیان و عشایر معضلاتی چون حاشیه نشینی در شهر را به دنبال دارد.

وی با تبیین اینکه قصه پرغصه روستاهای مرزی همچنان ادامه دارد افزود: راه و آب از مهمترین مشکلات روستاهای درح است و فریاد العطش مردم بلند است.

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس گفت: باید همتی داشته باشیم تا منابع اعتباری آب رسانی به روستاهای شهرستان های سربیشه و نهبندان تأمین شود.

افضلی با بیان اینکه سربیشه پتانسیل های خوبی در حوزه انرژی های تجدیدپذیر دارد، یادآور شد: در حوزه گازرسانی و تأمین مسکن محرومان اقدامات خوبی در سربیشه صورت گرفته است.

وی گفت: در راستای رفع مشکلات مردم مرزنشین باید مشکلات قنات روستاهای سربیشه جدی گرفته شود و همچنین شعاع مرزنشینی تا ۵۰ کیلومتر افزایش یابد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۲۹۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , همایش ملی روز روستا