سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی تشریح کرد:

آخرین وضعیت ساخت ۵۰۰۰ واحد مسکونی محرومین/ تحویل 2500 واحد تا پایان سال

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی با اشاره به تشریح آخرین روند ساخت پنج هزار واحد مسکونی سهم مددجویان کمیته امداد خراسان‌جنوبی، گفت: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون دو هزار و ۳۷۰ نفر برای اخذ پروانه معرفی شده و ۹۹۰ نفر نیز در مرحله صدور پروانه هستند.
آخرین وضعیت ساخت ۵۰۰۰ واحد مسکونی محرومین/ تحویل 2500 واحد تا پایان سال
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، رضا سلم‌آبادی اظهار داشت: براساس تفاهم‌نامه سال گذشته سازمان برنامه و بودجه ۱۰ هزار واحد مسکونی محرومان توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان خراسان‌جنوبی ساخته می‌شود که سهم کمیته امداد و بنیاد مسکن هر کدام پنج هزار واحد است.

وی با اشاره به تشریح آخرین روند ساخت پنج هزار واحد مسکونی سهم مددجویان کمیته امداد خراسان‌جنوبی، بیان داشت: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون دو هزار و ۳۷۰ نفر برای اخذ پروانه معرفی شده و ۹۹۰ نفر نیز در مرحله صدور پروانه هستند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از پنج هزار واحد مسکونی سهم این نهاد، چهار هزار و ۳۷۷ واحد در روستا‌های خراسان‌جنوبی ساخته می‌شود، عنوان کرد: در مجموع ۸۰ درصد واحدهای مسکونی در روستا‌ها ساخته می‌شود.

سلم‌آبادی با اعلام اینکه ۹۷۳ نفر در مرحله عقد قرارداد با پیمانکار و ۸۶۸ نفر در مرحله شروع عملیات اجرایی هستند، تصریح کرد: این واحدها هر کدام 50 مترمربع است که با هزینه 50 میلیون تومان کمک دولتی و خیران احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه در خراسان‌جنوبی 623 خانوار مددجوی شهری مشکل مسکن دارند، مطرح کرد: برای این طرح 25 میلیون تومان از محل سازمان بودجه و برنامه، 10 میلیون تومان کمک بلاعوض کمیته امداد و 15 میلیون تومان از محل صندوق امداد ولایت به مددجو اعطا می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی اعلام کرد: برا ساخت پنج هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد 250 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که براساس طرح ساخت پنج هزار واحد مسکونی برای محرومان، در سهمیه مرحله نخست ساخت ۸۰۰ واحد مسکونی با اولویت ایتام و زنان سرپرست خانوار و در فاز دوم عملیات احداث یک هزار و 709 واحد آغاز شد.

سلم‌آبادی هدف از ساخت این منازل را تأمین مسکن مقاوم در روستاها ذکر کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال دو هزار و ۵۰۰  واحد مسکونی ساخته و تحویل مددجویان شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۰۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسکن , کمیته امداد