سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹

اعزام 172 دانشجو از دانشگاه‌های علوم پزشکی به کربلا

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در مجموع کل استان ۱۷۲ دانشجو با مبلغ اعتبار حدود 70 میلیون ریال که از محل پنج درصدی سهم ریاست دانشگاه تامین اعتبار شده، برای شرکت در مراسم اربعین اعزام خواهند شد.
اعزام 172 دانشجو از دانشگاه‌های علوم پزشکی به کربلا
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، عباس جوادی اظهار کرد: مراسم بدرقه کاروان زیارتی اربعین دانشجویان دانشگاه، روز گذشته 15 مهرماه، از محل مسجد شهدای گمنام دانشگاه انجام شد.
وی بیان کرد: به دلیل استقبال زیاد دانشجویان از چهار دستگاه اتوبوس که در این زمینه اختصاص یافته، دو  دستگاه اتوبوس در اختیار دانشجویان دختر گذاشته شد.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: مدیریت فرهنگی دانشگاه مقدمات برگزاری این اردو را در مرکز استان با سه دستگاه اتوبوس و در دانشکده‌های اقماری با یک دستگاه اتوبوس فراهم کرده و در مجموع کل استان ۱۷۲ دانشجو با  مبلغ اعتبار حدود 70 میلیون ریال که از محل پنج درصدی سهم ریاست دانشگاه تامین اعتبار شده، اعزام خواهند شد.
جوادی افزود: امسال علی رغم کمبودهای اعتباری، قطعا نگاه ما بر این بود که بحث اعزام دانشجویان دچار چالش نشود و با تامین اعتبار و حمایتی که از سوی ریاست دانشگاه انجام شد، موضوع اعزام این دانشجویان محقق شد.
وی با بیان اینکه این اردوی زیارتی از 15 لغایت 26 مهرماه انجام خواهد شد، تصریح کرد: طی هماهنگی صورت گرفته با معاونت آموزش و دانشکده‌ها، دانشجویان اعزامی در طول این ایام می‌توانند از غیبت موجه آن برخوردار شوند و همچنین در صورت احتمال برگزاری آزمون، امکان تکرار آزمون برای این دانشجویان فراهم شده است.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: به لحاظ سازمانی برگزاری اردو برعهده ستاد اربعین در حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی شکل گرفته و مسئولیت برگزاری اردو به بسیج دانشجویی دانشگاه محول شده و امسال تیم باتجربه‌ای این چهار دستگاه اتوبوس را همراهی می‌کند.
جوادی بیان کرد: نکته دیگری که امسال وجود دارد این است که با هماهنگی‌های قانونی لازم صورت گرفته، امکان اعزام اساتید در کنار دانشجویان فراهم شده که این خود نقطه قوتی است تا دانشجویان بتوانند در کنار اساتید در این برنامه‌ها حضور داشته باشند.
وی در خصوص برنامه این اردوی زیارتی افزود: برنامه کاروان این اردوی زیارتی شامل؛ زیارت اماکن مقدسه نجف، کربلا و کوفه و شرکت در پیاده روی نجف تا کربلا خواهد بود و همچنین در صورت امکان طبق نظر سرپرست کاروان امکان بازدید زیارت از اماکن زیارتی کاظمین و سامرا محقق خواهد شد.
جوادی اظهار امیدواری کرد: دانشجویان بتوانند از این سفر معنوی نهایت بهره‌وری لازم را داشته باشند تا ارتقاء فرهنگی دانشگاه را در طول سال جاری شاهد باشیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۰۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اربعین , عتبات عالیات , خراسان جنوبی