چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

اربعین حسینی سمبل عدالت‌خواهی و نیکوکاری است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به حماسه اربعین حسینی بیان کرد: اربعین حسینی سمبل عدالت‌خواهی و نیکوکاری به عنوان تابلویی در سطح بین‌الملل است.
اربعین حسینی سمبل عدالت‌خواهی و نیکوکاری است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، سیدعلیرضاعبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بیرجند صبح امروز در دیدار با مدیرکل و معاونین دامپزشکی خراسان‌جنوبی، کار آنان را بسیار ارزشمند دانست و اظهارداشت: شغل شما از جهت تامین غذایی، در ارتباط کامل با مسائل مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و نظامی است و سعی و تلاش شما در این زمینه نیز مایه امیدواری برای رونق اقتصادی کشور بوده و در کنار این ارزش می‌بایست توفیق مسائل انسانی، معرفتی و الهی کارکنان را درنظر گرفت.

وی با بیان اینکه علت غایی هرچیزی را علت فاعلی آن نشان می‌دهد، تصریح کرد: علت غایی، در هرکدام از حیوانات جهان مشهود است به طوری که با مشاهده هر موجودی می‌توان به چرایی آفرینشش پی‌برد.

عبادی افزود: خداوندمتعال، سگ را برای نگهبانی آفریده است بنابراین نباید از آن به عنوان یک اسباب‌بازی سوءاستفاده کرد و بیشتر باید نقش نگهبانی آن را درنظرگرفت.

نماینده ولی فقیه استان با اشاره به برخی روایات بیان کرد: علاوه بر استفاده از حیوانات، باید ازآنان چیزی یاد بگیرید. کار مجموعه دامپزشکی، کارشریفی است؛ بنابراین باید توجه داشت که حیوانات آیات الهی هستند که می‌بایست به آنان احترام کنید اما همانند اروپاییان آن‌ها را نپرستید.

وی با اشاره به حماسه اربعین حسینی بیان کرد: اربعین حسینی سمبل عدالت‌خواهی و نیکوکاری به عنوان تابلویی در سطح بین‌الملل است.

اصغرزاده، مدیرکل دامپزشکی استان درحاشیه این دیدار، شعار امسال دامپزشکان را "امنیت غذایی و رونق تولید" عنوان کرد و گفت: دامپزشکان، هم به امنیت غذایی و هم به رونق تولید کمک می‌کنند به گونه ای که افزایش 25 درصدی تولید دام وطیور در سطح کشور را می‌توان ناشی از مدیریت‌های بهداشتی و پیشگیری‌هایی دانست که توسط دامپزشکان انجام می‌شود.
 
انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۰۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دامپزشکی , اربعین