چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۰

خرید تضمینی 12000 تن گندم از کشاورزان خراسان‌جنوبی/ تمام مطالبات تسویه شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به خرید تضمینی گندم از کشاورزان، گفت: از 24 اردیبهشت‌ماه تاکنون، 12 هزار و 799 تن گندم از کشاورزان استان خریداری و ثبت سامانه بانک شده است.
خرید تضمینی 12000 تن گندم از کشاورزان خراسان‌جنوبی/ تمام مطالبات تسویه شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، مهدی عصمتی‌پور با بیان اینکه 18هزار و 600 هکتار از اراضی استان زیر سطح کشت گندم است، اظهار داشت: با بارندگی‌های خوب سال زراعی 97-98، شاهد به ثمر رسیدن دانه‌های طلایی گندم در سطح اراضی خراسان‌جنوبی هستیم.

وی زمان برداشت گندم را از اواسط اردیبهشت‌ماه اعلام کرد و بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود 64 هزار تن گندم از سطح مزارع استان برداشت شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه برای خرید تضمینی گندم کشاورزان، امسال 19 مرکز جمع‌آوری در شهرستان‌های استان خرید با نظارت جهاد کشاورزی فعال است، تبیین کرد: قیمت پایه هر کیلوگرم گندم تضمینی یک هزار و 700 تومان است.

عصمتی‌پور با اعلام اینکه شهرستان قاین بیشترین سطح زیر کشت دیم را دارد و در شهرستان‌های با زیر کشت بالای دیم دو مرکز خرید تضمینی فعال است، تبیین کرد: خرید تضمینی گندم از کشاورزان در استان آغاز شده و هیچ‌گونه نگرانی بابت پرداخت بهای گندم تحویلی کشاورزان به مراکز خرید وجود ندارد.

وی با اشاره به خرید تضمینی گندم از کشاورزان، تبیین کرد: از 24 اردیبهشت‌ماه تاکنون، 12 هزار و 799 تن گندم از کشاورزان استان خریداری و ثبت سامانه بانک شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی مبلغ گندم خریداری شده از کشاورزان استان را 22 میلیارد و 108 میلیون و 900 هزار تومان اعلام و مطرح کرد: تمام مطالبات گندم‌کاران خراسان‌جنوبی تسویه شد.

عصمتی‌پور با بیان اینکه خوشبختانه گندم‌کاران با جهاد کشاورزی همکاری کرده و گندم مازاد بر نیاز خود را به این سازمان تحویل داده‌اند، گفت: سال گذشته 10 هزار و 550 تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شد که تمام مطالبات آنان در ماه‌های اول پرداخت شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۱۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خرید تضمینی گندم , جهاد کشاورزی