پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۲
مدیرکل حج و زیارت خراسان‌جنوبی:

ثبت‌نام زائران اربعین به مرز 30 هزار نفر رسید/ پیش‌بینی افزایش 2 برابری زائران

مدیرکل حج و زیارت خراسان‌جنوبی گفت: نام‌نویسی زائران اربعین حسینی در استان که از اول شهریورماه امسال آغاز شده تا امروز به بیش از 29 هزار نفر رسیده است.
ثبت‌نام زائران اربعین به مرز 30 هزار نفر رسید/ پیش‌بینی افزایش 2 برابری زائران
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از فارس، ابوالفضل نوفرستی با بیان اینکه ثبت‌نام زائران اربعین از اول شهریورماه آغاز شده، اظهار داشت: زائران اربعین برای نام‌نویسی می‌توانند با ورود به سامانه سماح به آدرسsamah.haj.ir برای ثبت‌نام اقدام نمایند.
وی با اشاره به اینکه همچنین دفاتر زیارتی در مراکز شهرستان‌ها و بخش‌ها آماده ثبت‌نام زائران هستند، بیان داشت: 35 دفتر خدمات زیارتی ثابت و شش دفتر موقت در شهرهای سه‌قلعه، درح، عشق‌آباد، دیهوک و خضری راه‌اندازی شده و آماده ثبت‌نام متقاضیان هستند.
مدیر کل حج و زیارت خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه از ابتدای شروع ثبت‌نام زائران اربعین تا این لحظه بیش از 29 هزار نفر در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، مطرح کرد: این افراد در قالب 17 هزار گروه بوده‌اند که در سامانه سماح ثبت‌نام کردند.
نوفرستی با بیان اینکه مهلت نام‌نویسی زائران اربعین در سامانه سماح تا سه روز مانده به اربعین انجام می‌شود، عنوان کرد: چذابه و مهران مرز خروج زائران اربعین حسینی در خراسان‌جنوبی تعیین شده است.
وی با اعلام اینکه در اربعین سال گذشته ۱۶هزار زائر از استان به عراق اعزام شدند، خاطرنشان کرد: امسال با توجه به امکانات در نظر گرفته شده و حذف روادید حجم زائرین افزایش داشته و پیش‌بینی می‌شود تعداد زائران به 32 هزار نفر برسد.

افزایش تعهدات شرکت بیمه‌گر
مدیر کل حج و زیارت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه زائران در هنگام ثبت‌نام در سامانه سماح باید مبلغ 22 هزار تومان بابت خدمات بیمه‌ای و خدمات پزشکی و درمانی پرداخت کنند، گفت: هزینه بیمه برای زائران اربعین نسبت به سال گذشته تغییری نکرده اما تعهدات شرکت بیمه‌گر برای بیمه‌شدگان افزایش یافته است.
نوفرستی تبیین کرد: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده شرکت بیمه‌گذار ارائه دهنده خدمات سرپایی، کلینیکی، نقص عضو و فوت خواهد بود که پرداخت هزینه های درمانی، بستری، بیمارستانی، اعمال جراحی به علت بیماری یا حادثه برای هر یک از بیمه شدگان تا سقف 27 میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.
وی ادامه داد: همچنین پرداخت هزینه‌های درمانی سرپایی و پاراکلینیکی هر یک از بیمه‌شدگان تا سقف دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، پرداخت غرامت فوت به هر علت به میزان ۴۰ میلیون تومان، پرداخت غرامت فوت ناشی از حوادث به میزان ۲۴۰ میلیون تومان و پرداخت غرامت نقص عضو یا از کارافتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حوادث تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۳۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کربلا , اربعین , سامانه سماح