دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی:

۶۷ میلیارد تومان تسهیلات به ۴۳ واحد تولیدی تعلق گرفت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۳ واحد تولیدی استان برای دریافت ۶۷ میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره ۱۸ به بانک‌های عامل معرفی شدند.
۶۷ میلیارد تومان تسهیلات به ۴۳ واحد تولیدی تعلق گرفت
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، داوود شهرکی روز دوشنبه افزود: امسال برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی علاوه بر تسهیلات رونق تولید، تسهیلات جدیدی از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه نیز در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: این طرح در سه محور تکمیل طرح‌های نیمه تمام صنعتی و معدنی، توسعه واحدهای صنعتی موجود و بازسازی و نوسازی واحدها با هدف کاهش هزینه‌های تولید، ارتقای بهره‌وری و تامین سرمایه در گردش اجرا می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار داشت: همچنین از ابتدای امسال ۳۲ واحد تولیدی برای دریافت ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به بانک‌ها معرفی شده و طرح‌ها در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه در طرح رونق تولید به همه واحدهای متقاضی در سنوات گذشته تسهیلات پرداخت شده است گفت: در سه سال اخیر حدود ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از این محل به واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

شهرکی با بیان اینکه تسهیلات طرح رونق تولید به واحدهای مشکل دار پرداخت می‌شود یادآور شد: در این زمینه با تعامل بانک‌ها، تسهیلات و مطالبات معوق اینگونه واحدهای تولیدی تعیین تکلیف و بدهی‌ آنها تقسیط می‌شود تا بتوانند از تسهیلات رونق تولید استفاده کنند.

وی گفت: واحدهایی که سال‌های قبل از تسهیلات رونق تولید استفاده کرده‌اند، امسال برای دریافت تسهیلات باید وضعیت وام‌های قبلی را مشخص کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی تاکید کرد: نمی‌توان تسهیلات رونق تولید را به واحدهای تولیدی پرداخت کرد اما شاهد هیچ رونقی در این واحدها نباشیم.

وی با بیان اینکه برای پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان محدودیتی وجود ندارد اظهار داشت: از محل تبصره ۱۸ تاکنون ۳۶ میلیارد تومان به استان ابلاغ شده است و مابقی تسهیلات در ادامه مسیر به بانک‌ها ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۴۰۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تسهیلات , اشتغال