سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۰
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

اربعین، خط سرخ حسینی(ع) را با خط سبز ظهور حضرت مهدی(عج) گره می‌زند

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اربعین را تابلویی هدفمند در مقابل لیبرال‌ها، کمونیست‌ها دانست و خاطرنشان کرد:اربعین در سراسر جهان، طرفدار دارد و هدفی است که خط سرخ حسینی(ع) را با خط سبز ظهور حضرت مهدی(عج) گره می زند.
اربعین، خط سرخ حسینی(ع) را با خط سبز ظهور حضرت مهدی(عج) گره می‌زند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلیرضاعبادی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند شامگاه بیست و سوم مهرماه، در موکب مجازی اربعین که با حضور جمعی از فعالان فضای مجازی و رسانه ای استان برگزار شد، با بیان اینکه چه در منابع اسلام و چه در منابع قبل از اسلام و همچنین از زمان حضرت آدم(ع)، ویژگی های خاص امام حسین(ع) ذکر شده و حتی در لوح کشتی حضرت نوح(ع) و بعد از آن نیز در آمار و ارقامی که در کتب مختلف آمده به نحوی به امام حسین(ع) و کربلا اشاره شده است، اظهار داشت:عشق امام حسین(ع) موجب حضور اسقف هایی از کشورهای مختلف جهان در اربعین شده است به گونه ای که او با این جمعیت میلیونی همراه شده و تربت کربلا را می بوسد و صریحا اعلام می کند که امام حسین(ع) همانی است که از او در کتب دینی آنات به عنوان "ذبیح فرات" یاد شده است و این مطالب نیز پیش از آنکه امام حسین(ع) به دنیا بیاید، از قول انبیاء و صدیقین و اولیاءالله بیان شده است و اهل تحقیق می بایست در این باره کتاب بنویسند.

وی با اشاره به سخن پیامبراکرم(ص) که امام حسین(ع) را "مصباح الهدی و سفینة النجاة" دانسته اند، ادامه داد:همه پیغمبران و اولیاءالله کشتی نجات و چراغ هدایت بودند ولی از میان سلسله انبیاء و اوصیاء، تنها امام حسین(ع) به طور خاص و ویژه در میان مردم به این لقب شناخته شده است.

آیت‌الله عبادی جایگاه امام حسین(ع) را یک جایگاه استثنائی دانست و گفت:مردم برای چراغ روشن امام حسین(ع) دور یکدیگر جمع می شوند. منابعی که امام حسین(ع) را معرفی می کنند از زمان خلقت حضرت آدم(ع) شروع شده و همچنان ادامه خواهد داشت که البته این منابع نیز در قالب گفتار به مخاطب توضیح داده می شود و امتیازی که اکنون ما از آن برخوردار هستیم این است که اصحاب پیغمبران این سخن را شنیدند ولی ما آن را می بینیم.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد:حساسیت دشمنان روی امام حسین(ع) بوده است به گونه ای که هدف برخی از خلفای عباسی را می توان از بین بردن آثار امام حسین(ع) دانست و اکنون نیز بعد از گذشت ۱۴۰۰سال، حضور بیشمار افراد از سراسر جهان در اربعین ملاحظه می شود.

امام جمعه بیرجند با اشاره به احادیث و روایات، علامات شیعه را ۵مورد و شاه کلید آن‌ها را تلاوت زیارت اربعین دانست و تصریح کرد:در میان تمام زیارت ها که جملگی قبول و مستند هستند، علت اینکه این حدیث بر روی زیارت اربعین انگشت گذاشته است، جایگاه ویژه اربعین و امام حسین(ع) است و افرادی که در اربعین حضور پیدا می کنند، انگیزه عدالت‌خواهی داشته و امام حسین(ع) را به عنوان سمبل عدالت شناخته و برای رسیدن به آن سر از پا نمی شناسند.

وی اربعین را تابلویی هدفمند در مقابل لیبرال ها، کمونیست ها و برخی مسلمانان به ظاهر مسلمان که به ویرانی شهرها و کشورها، کشتن کودکان و زنان و شکستن قوانین می پردازند، دانست و خاطرنشان کرد:اربعین در سراسر جهان، طرفدار دارد و هدفی است که خط سرخ حسینی(ع) را با خط سبز ظهور حضرت مهدی(عج) گره می زند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۴۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کربلا , اربعین