شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۲
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی:

مردم هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به آغاز سال آبی جدید، فصل برداشت زرشک و ماهیت رگباری بودن بارندگی‌های این استان، مردم هشدارهای سازمان هواشناسی و مدیریت بحران را جدی بگیرند.
مردم هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، سیدابوالحسن میرجلیلی روز شنبه با بیان اینکه در هفته جاری در استان بارندگی خواهیم داشت افزود: هرچند میزان بارندگی‌ها ممکن است زیاد نباشد اما رعایت ایمنی و جدی گرفتن هشدارها ضروری است.
وی یادآور شد: با توجه به خشکسالی‌های ۲۰ ساله در خراسان جنوبی و کاهش نفوذپذیری سطح خاک، بارندگی‌های محدود هم در استان سبب وقوع روان‌آب و ایجاد خسارت می‌شود.
وی گفت: با توجه به اهمیت کاهش خسارات مربوط به سیلاب‌ها و دستور استاندار مجموعه تیم‌های مدیریت بحران از شهریور تا نیمه اول آبان ماه امسال با کمک فرمانداری، شهرداری، دهیاری و دستگاه‌های تخصصی همچون بنیاد مسکن، راهداری و آب منطقه‌ای، مناطق سیل‌خیز استان را بررسی می‌کنند.
میرجلیلی اظهار داشت: در این بازدیدها تمام پل‌های حفاظتی، کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی، دهنه پل‎‌ها، آب نماها، محورهای اصلی و فرعی، ایل راه‌های عشایری و سایر مستحدثات بررسی می‌شود.
وی با بیان اینکه اقدامات سال گذشته مدیریت بحران در این حوزه سبب کاهش ۳۸ درصدی خسارات حاصل از سیل شد، تصریح کرد: امیدواریم با ادامه این روند امسال هم شاهد کاهش چشمگیر خسارات باشیم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: تذکرهای لازم برای به روزرسانی تجهیزات امدادی و عملیاتی تیم‌های مدیریت بحران استان داده شده و با هرگونه هشداری از سوی هواشناسی بلافاصله در حالت آماده باش کامل خواهیم بود.
وی با تاکید بر قرار گرفتن پایان ماه صفر و افزایش ترددهای جاده‌ای در محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی یادآور شد: بارندگی‌های ناچیز هم دراین مدت باعث لغزندگی جاده‌های استان خواهد شد که رانندگان باید به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و سرعت مطمئنه توجه داشته باشند.
میرجلیلی اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل برداشت محصول زرشک کشاورزان در هفته جاری هشدارهایی که از سوی هواشناسی مخابره می‌شود را جدی بگیرند تا بارندگی‌ها سبب خسارت‌های احتمالی به کشاورزان نشود.
وی افزود: تمامی نیروهای امدادی و عملیاتی زیرمجموعه مدیریت بحران استان به صورت ضمنی آماده هستند و در صورت نیاز به حالت آماده باش کامل درخواهند آمد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۵۰۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بارندگی , هواشناسی