شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۷

ظریف: تحریم کارگران ساختمانی نشان‌دهنده شکست سیاست فشار حداکثری آمریکاست

وزیر امور خارجه کشورمان تحریم بخش ساخت‌وساز ایران از سوی دولت آمریکا را نشانه بارز شکست کارزار فشار حداکثری واشنگتن علیه ملت ایران دانست.
ظریف: تحریم کارگران ساختمانی نشان‌دهنده شکست سیاست فشار حداکثری آمریکاست
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در یک پیام توئیتری تحریم بخش ساخت‌وساز ایران را نشانه‌ شکست کارزار فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران خواند.
ظریف در این پیام توئیتری خاطرنشان کرد: «هدف قرار دادن کارگران ساختمانی با تروریسم اقتصادی تنها نشان‌دهنده شکست کارزار فشار حداکثری است. آمریکا می‌تواند هر مرد، زن و یا کودکی را تحریم کند، اما ایرانی‌ها هرگز تسلیم زورگویی نخواهند شد. آمریکا بهتر است به جای اینکه هرروز بیشتر در گِل فرو برود، دست از سیاست‌های شکست‌خورده بردارد و به برجام بازگردد.»
وزارت امور خارجه آمریکا عصر روز پنج‌شنبه به وقت محلی از وضع تحریم‌های جدید علیه بخش ساخت‌وساز ایران خبر داد.
دولت آمریکا پیش از تحریم‌های متعددی را علیه افراد و نهادها و بخش‌های مختلف ایران وضع کرده است، اما حتی رسانه‌های آمریکایی نیز اذعان می‌کنند که تحریم‌های این کشور علیه ایران دیگر به پایان خط رسیده و واشنگتن ابزار دیگری برای اعمال فشارهای بیشتر بر اقتصاد ایران در اختیار ندارد.
بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول در گزارش‌های اخیر خود به این نکته اشاره کرده‌اند که اثر تحریم‌های آمریکا بر اقتصاد ایران تخلیه شده و به احتمال زیاد نرخ رشد اقتصادی ایران در سال آینده میلادی مثبت خواهد بود.
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۵۶۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تحریم , توئیتر