يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۵
معاون قضایی دادستان کل کشور:

مفسدان و قاچاقچیان زیرکانه اموالشان را به نام دیگری کرده‌اند

معاون قضایی دادستان کل کشور در مبارزه با مواد مخدر از ورود دادستانی برای شناسایی اموال نامشروع مفسدان و قاچاقچیان خبر داد و گفت: مفسدان و قاچاقچیان زیرکانه اموالشان را به نام دیگری کرده‌اند.
مفسدان و قاچاقچیان زیرکانه اموالشان را به نام دیگری کرده‌اند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سعید عمرانی صبح امروز در کارگاه توجیهی مراجع قضایی، ضابطان دادگستری، دست اندرکاران حوزه شناسایی اموال قاچاقچیان مواد مخدر اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسات نحوه برخورد با بنیان مالی قاچاقچیان است.
معاون قضایی دادستان کل کشور در امر مبارزه با مواد مخدر گفت: مدت زمان رسیدگی پرونده موادمخدر در قوه قضائیه و دستور کار رفع اطاله رسیدگی سریع است اما گاهی عواملی وجود دارد که نیاز به کارشناسی دارد چون عواملی وجود دارد که  ایجاد اطاله و زمان می‌کند.
عمرانی افزود: اموالی که از طریق جرایم مالی باشد همه اموال مصادره می‌شود و باید جلوتر از مجرمان باشیم چون آنها اموال خود را به نام افراد دیگر می‌کنند و کارهای زیرکانه انجام می‌دهند.
وی بیان کرد: می‌خواهیم دایره را محدودتر کنیم و بتوانیم با ترفندها و ابزارها اموال قاچاقچیان را شناسایی کنیم و استان به استان این همایش‌ها را انجام می‌دهیم تا دقیق بتوانیم به اموال نامشروع دسترسی پیدا کنیم. 
معاون قضایی دادستان کل کشور در امر مبارزه با مواد مخدر از وجود 33 هزار 800 شهید عرصه مبارزه با مواد مخدر و  12 هزار جانباز خبر داد و گفت: هر ادعایی که بگوید ایران برای قاچاقچیان امن است را رد می‌کنیم و همیشه تاکید ما بر مبارزه است.
عمرانی با اشاره به معتادان کارتن خواب و بی خانمان در تهران افزود: معتادان بی خانمان در تهران که جا ندارند ظرفیت‌هایی ایجاد کردیم که به جای اینکه در پارک‌ها بخوابند با دستور قضایی جمع‌آوری شوند و در مراکز ترک اعتیاد چند وعده غذای گرم به آنها می‌دهیم و آنها را تشویق می‌کنیم که ترک کنند.
وی عنوان کرد: با تلاش‌هایی که داشتیم 70 درصد معتادان کارتن خواب جمع‌آوری شدند و این برنامه در حال انجام است.
معاون قضایی دادستان کل کشور در امر مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: معتاد بیمار است و مجرم نیست اما بیمار خود ساخته است و در مباحث اجتماعی خانواده و اجتماع خیرین باید کمک کنند.

‌انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۵۷۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مواد مخدر , دادگستری