سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۹

سدهای خراسان جنوبی تنها ۲۵ درصد آب ذخیره شده دارند

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی گفت: با توجه به حجم کم بارندگی‌های اخیر تنها ۲۵ درصد آب پشت سدهای استان ذخیره شده است.
سدهای خراسان جنوبی تنها ۲۵ درصد آب ذخیره شده دارند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، حسین امامی اظهار داشت: پروژه آبرسانی از دشت مختاران به بیرجند در ادامه پروژه آبرسانی از محمدشهر به بیرجند در دستور کار است که بیش از 13درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 
وی گفت: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه آبرسانی از دشت مختاران به بیرجند منجر به اتمام طرح بزرگ آبرسانی به این شهر می‌شود و حدود یک هزار میلیارد ریال اعتبار می‌خواهد. 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی افزود: اعتبار امسال طرح دشت مختاران حدود 210 میلیارد ریال است.
امامی بیان کرد: یکی از اهداف و وظایف شرکت آب منطقه‌ای حفاظت از منابع زیرزمینی است که در این راستا یک حلقه چاه غیرمجاز در محدوده مطالعاتی خضری پر و مسلوب المنفعه شد.
وی عنوان کرد: به دلیل حجم کم بارندگی و اشباع نشدن زمین‌ها ورودی به مخازن و سدها نداشتیم و بستر سد شهید پارسای سرایان و حاجی آباد به طور کامل خالی و سد رزه، نفرین و فرخی قاین آب دارد. 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی گفت: ظرفیت مخازن خراسان جنوبی 58.3 میلیون متر مکعب است که به دلیل وضعیت نزولات جوی 75 درصد ظرفیت معادل 41 میلیون متر مکعب خالی است و آب ندارد. 
امامی از آمادگی برای مهار سیلاب‌ها در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: تنها 17 میلیون متر مکعب یعنی 25 درصد آب ذخیره شده پشت سدهای استان وجود دارد هر چند این وضعیت نشان میدهد نسبت به مدت مشابه سال قبل وضعیت بهتر است چون سال قبل تنها 10 میلیون متر مکعب آب ذخیره شده پشت سدها داشتیم و میزان آبگیری سدها متفاوت است. 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۰۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , آبرسانی