سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱

احداث ۳ نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه خراسان جنوبی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سربیشه از احداث سه نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه این شهرستان خبر داد و گفت: هدف از اجرای این طرح ایجاد درآمدی پایدار برای بقاع متبرکه است.
احداث ۳ نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسین رحیمی صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: در این شهرستان بیش از 800 موقوفه به ثبت رسیده است و در برخی از مناطق موقوفاتی وجود دارد که هنوز شناسایی نشده و تلاش بر ساماندهی این موقوفات است. 
وی از ثبت 16 وقف جدید از ابتدای سال جاری در زمینه‌های‌ قرآنی، تامین هزینه‌های فرزندان بی سرپرست، افطاری روزه داران، تامین هزینه‌های مساجد، کمک به دانش آموزان بی‌بضاعت،کمک به ساخت مسکن محرومین، کمک به هزینه‌های درمانی، ساخت مرکز نگهداری فرزندان بی سرپرست و امور خیریه و عام المنفعه  در این شهرستان  خبر داد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سربیشه از تکمیل  اجرای شبستان و  ساخت 8 باب سوئیت جدید برای رفاه حال زائرین در بقعه بی‌بی زینب خاتون، ساخت 2 باب سوئیت در مجتمع فرهنگی حضرت ابوالفضل و ساخت 15 باب سوئیت در بقعه سیدحامد علوی روستای چنشت شهرستان سربیشه خبر داد.
رحیمی از احداث سه نیروگاه خورشیدی با ظرفیت تولید 35 کیلو وات در سه بقعه بی‌بی زینب خاتون، مسجد فرهنگی حضرت ابوالفضل و بقعه شاه سلطان بیدار روستای دهیک این شهرستان برای ایجاد درآمدی پایدار برای این  بقاع خبر داد.
وی از سرمایه‌گذاری در اراضی موقوفه  در روستای علی آباد طبران با ایجاد مزرعه پرورش برای 50 نفر شتر خبر داد و افزود: در حال حاضر این پروژه در مرحله اخذ مجوزها بوده که به زودی این مزرعه پرورش شتر در آن اراضی موقوفه راه‌اندازی می‌شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سربیشه از ساخت خوابگاه پسران بی سرپرست در زمینی به مساحت 270 متر در دوطبقه ظرف مدت یک سال آینده و با مشارکت خیران در این شهر خبر داد و خاطرنشان کرد: با مشارکت خیران در این پروژه به  زودی  در این شهرستان شاهد  نخستین وقف مشارکتی خواهیم بود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۰۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نیروگاه خورشیدی , اوقاف