سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۲
استاندار خراسان جنوبی مطرح کرد:

تکلیف سنگین فرهنگ عمومی بر دوش مسئولان

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه ارزش‌گذاری‌های فاخر فرهنگ عمومی تکلیف سنگینی بر دوش مسئولان گذاشته است، گفت: مسئولان در تحقق منویات مقام معظم رهبری گام‌هایی بلند بردارند و حرکتی رو به جلو را سرعت بخشند.
تکلیف سنگین فرهنگ عمومی بر دوش مسئولان
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمدصادق معتمدیان در پیامی به مناسبت روز فرهنگ عمومی گفت: کشور عزیزمان ایران، با بهره‌مندی از فرهنگ کهن و غنی ایرانی ـ اسلامی و با حفظ سنت‌ها و ارزش‌های پسندیده انسانی- الهی، توانسته است الگوی مناسبی برای امت‌ها و ملت‌های آزادی‌خواه جهان باشد.
وی افزود: توجه به مقوله فرهنگ به‌ ویژه فرهنگ عمومی، در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همواره از ارکان جدی نظام اسلامی بوده و توجهات و فرمایشات متعدد امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، نشان‌دهنده عمق نگاه انقلاب اسلامی به مقوله فرهنگ عمومی است.
به گزارش ایسنا، استاندار خراسان جنوبی اظهارکرد: اهمیت فرهنگ و جایگاه آن در جامعه به حدی است که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، آن را «سایه‌ای از نبوت» و «کارخانه آدم‌سازی» قلمداد نموده و مقام معظم رهبری آن را به مثابه «اکسیژنی برای حیات اجتماعی» معرفی فرموده‌اند.
وی بیان کرد: این ارزش‌گذاری های فاخر، تکلیف سنگینی بر دوش آحاد جامعه به ویژه مسئولان دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی از جمله شورای فرهنگ عمومی قرار داده و آنها را مکلف می‌کند تا با هم افزایی و بسیج امکانات، در تحقق منویات مقام معظم رهبری گام‌هایی بلند بردارند و حرکتی رو به جلو را سرعت بخشند.
معتمدیان یادآورشد: اینجانب فرارسیدن ۱۴ آبان روز «فرهنگ عمومی» را به مردم شریف استان خراسان جنوبی که در «علم و ادب و فرهنگ» زبانزد خاص و عام هستند، صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم؛ رجاء واثق دارم، همه نهادها و دستگاه‌های مسئول، در گسترش فرهنگ غنی اسلام و مبانی انسان ساز انقلاب اسلامی، تحت رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری توفیق یابند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۰۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , فرهنگ عمومی