سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبرداد:

بهره‌مندی 100بانوی روستایی استان از خدمات کاروان سلامت هلال‌احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از بهره‌مندی 100بانوی روستایی استان از خدمات کاروان سلامت هلال‌احمر خبرداد.
بهره‌مندی 100بانوی روستایی استان از خدمات کاروان سلامت هلال‌احمر
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، محمدرحیم شهریاری با اشاره به محرومیت روستاهای خراسان جنوبی بیان کرد: در راستای تحقق اهداف والای جمعیت هلال احمر مبنی بر حمایت از زندگی و سلامت جامعه، در ایام مختلف سال تیم‌های کاروان سلامت به مناطق محروم و کم برخوردار استان اعزام می‌شوند.

وی از اعزام کاروان سلامت  به مناسبت هفته سلامت بانوان به روستای بویک از بخش شاخنات شهرستان بیرجند خبر داد و افزود: این کاروان به ارائه خدمات مختلفی اعم از درمانی، آموزشی و فرهنگی در بین بانوان روستا پرداخت.

شهریاری با بیان اینکه  قریب به 100 نفر از بانوان توسط افراد این تیم ویزیت شدند، اظهار کرد: همچنین 100 بسته وسایل بهداشتی به ارزش پنج میلیون تومان بین بانوان این روستا توزیع شده‌است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی بیان کرد: طی مدت فعالیت این کاروان آموزش‌هایی پیرامون مقابله با بیماری های همچون فشار خون، دیابت، قلبی و ریوی به علاقه‌مندان ارائه شد.

بنا به گفته وی چهار نفر در قالب تیم درمانی کاروان شامل پزشک عمومی، متخصص زنان، ماما و پرستار در این روستا به ارائه خدمت پرداختند.

شهریاری با بیان اینکه این کاروان با همکاری دفتر امور بانوان استانداری، دانشگاه علومپزشکی و هلال‌احمر برگزار شده‌است، افزود: داروهای مورد نیاز به ارزش ۵میلیون تومان در اختیار بیماران قرارگرفت.

وی اظهار کرد: بدون شک اقدامات ارزشمند اعضای کاروان سلامت در نقاط مختلف استان همواره در ذهن و دل مردم ماندگار و دعای خیرآنان بدرقه تلاشگران این عرصه خواهدبود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۱۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , هلال‌ احمر , امدادرسانی