سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸

رونق کشاورزی خراسان جنوبی با گلخانه‌ها/ تولید ۱۱هزار تن محصول

مدیرامور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به ایجاد 700هکتار گلخانه در استان طی دو سال آینده و رونق کشاورزی استان گفت: روان‌شدن اخذ وثیقه برای پرداخت تسهیلات را جدی بگیریم.
رونق کشاورزی خراسان جنوبی با گلخانه‌ها/ تولید ۱۱هزار تن محصول
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از مهر، عبدالرضارضایی اظهارکرد: در حال حاضر در خراسان‌جنوبی ۶۷.۲ هکتار سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای وجود دارد که از این میزان سطح زیر کشت حدود ۱۱ هزار تن محصول تولید می‌شود.
مدیرامور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در خراسان‌جنوبی هشت مجتمع گلخانه‌ای وجود دارد، بیان‌کرد: در برخی از این مجتمع‌ها واحدها فعال شده‌اند و به عنوان مثال در خوسف بالای ۳۰ درصد واحدهای مجتمع فعال است.

فردوسی‌ها پیشتاز کشت گلخانه‌ای
رضایی ادامه‌داد: در خراسان‌جنوبی از نظر سطح زیر کشت و میزان تولید محصولات گلخانه‌ای شهرستان‌های فردوس، قائن، طبس و خوسف پیشتاز هستند و بعد از آن نیز در بیرجند و سرایان این مسئله مهم مورد توجه قرار گرفته است.
وی با اشاره به پروژه ایجاد ۷۰۰ هکتار گلخانه در خراسان‌جنوبی طی دو سال آینده، افزود: برای عملیاتی شدن این طرح به صورت مستمر در سطح شهرستان‌های خراسان‌جنوبی جلسات برای رفع مشکلات و مسائل برگزار می‌شود.
مدیرامور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: از آنجایی که دو موضوع گیاهان دارویی و کشت گلخانه‌ای برای ما در اولویت است از نظر پرداخت تسهیلات در این پروژه بر اساس طرح ارائه شده هیچگونه محدودیتی نداریم.

تنوع‌بخشی در تولید محصولات گلخانه‌ای مد نظر قرار گیرد
رضایی اظهارکرد: اگر می‌خواهیم این پروژه بسیار مهم و دارای اهمیت برای خراسان‌جنوبی به نتایج مد نظر برسد باید مواردی چون تأمین زیر ساخت‌ها چون آب، برق و گاز مجتمع‌های گلخانه‌ای و روان‌شدن اخذ وثیقه برای پرداخت تسهیلات را جدی بگیریم.
وی بیان کرد: یکی از موضوعات مهم در حوزه گشت گلخانه‌ای بازاریابی برای محصولات است و از این نظر تنوع‌بخشی به کشت محصول را نیز در نظر گرفته‌ایم.
مدیرامور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی ادامه‌داد: در خراسان‌جنوبی بیشتر کشت گلخانه‌ای خیار، گوجه فرنگی و گل رز وجود دارد، اما می‌توان بر روی محصولاتی چون گیاهان دارویی و حتی درختان برای کشت گلخانه‌ای برنامه‌ریزی کرد.
 رضایی یادآورشد: در کشوری مثل چین حتی درختی چون عناب نیز به صورت گلخانه‌ای کشت شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۱۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , جهاد کشاورزی , گلخانه