سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱
مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی خبر داد:

آمادگی ۴ مرکز برای خرید حمایتی زعفران در خراسان جنوبی

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی از آمادگی چهار مرکز برای خرید حمایتی زعفران از کشاورزان استان خبر داد.
آمادگی ۴ مرکز برای خرید حمایتی زعفران در خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از مهر، غلامرضا قربانی اظهار داشت: نخستین جلسه در زمینه خرید حمایتی زعفران روز گذشته برگزار و در این جلسه چهار مرکز برای خرید زعفران تعیین شده است.
وی با بیان اینکه در طرح خرید حمایتی که در سال ۹۶ انجام شد، بالغ بر چهار تن زعفران خریداری شد، بیان کرد: پیش بینی می شود در سال جاری این میزان به دو تا سه برابر افزایش پیدا کند.
مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه قیمت خرید حمایتی هر کیلو زعفران در چهار رتبه اعلام شده است، عنوان داشت: بر اساس این رتبه بندی قیمت هر کیلو زعفران سوپر نگین از قرار کیلویی ۱۰۵ میلیون، شبه نگین ۹۵ میلیون ریال، پوشال مرغوب ۹۰ میلیون ریال و پوشال معمولی ۸۲ میلیون ریال خریداری می شود.
قربانی با اشاره به اینکه خرید حمایتی به دو روش سپرده کالایی و فیزیکی انجام خواهد شد، افزود: در هر دو روش کشاورز در مرحله نخست باید با مراجعه به ادارات جهاد کشاورزی معرفی نامه ای تحت عنوان کشاورز دریافت کند.
وی ادامه داد: در روش فیزیکی کشاورز محصول خود را به مراکز خرید تحویل و بعد از انجام آزمایشات و تعیین رتبه در صورتی که استانداردهای لازم را داشته باشد خریداری می شود.
مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی بیان کرد: هزینه این خرید نیز به محض تأمین اعتبار به حساب کشاورزان واریز می شود.
قربانی اضافه کرد: در روش سپرده کالایی نیز بعد از دریافت معرفی نامه با مراجعه به سازمان بورس کد معاملاتی دریافت می کنند و محصول ان ها در بورس عرضه خواهد شد.
وی یادآور شد: اتحادیه تعاون روستایی قاین، شرکت تعاون روستایی مطهری سرایان، اتحادیه تعاون روستایی بیرجند و صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان به عنوان مراکز خرید زعفران پیش بینی شده اند.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۱۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , زعفران , بورس