سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۸

سد سیاهو تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی از بهره برداری سد سیاهو تا دهه فجر امسال خبر داد.
سد سیاهو تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، حسین امامی اظهار داشت: سد سیاهو با ظرفیت 17میلیون مترمکعب یکی از مصوبات سفر هیئت دولت به خراسان جنوبی بود که در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی، کنترل، تنظیم و ذخیره ‌سازی سالانه ۴.۶ میلیون مترمکعب روان آب را از جمله اهداف اجرای این طرح دانست و گفت: تاکنون بخش زیادی از این پروژه اجرا شده و راه اندازی برخی واحدهای جزئی باقی مانده است که به زودی به اتمام می رسد.

تأمین اعتبار ۱۷ میلیارد تومانی
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال جاری تأمین اعتبار ۱۷ میلیارد تومان برای اجرای این پروزه انجام شده است، افزود: با توجه به تزریق این اعتبار تلاش می شود این پروژه تا دهه فجر به بهره برداری برسد.
امامی ادامه داد: تلاش می کنیم با اعتبار موجود پروژه را اجرا کنیم و در صورت باقی ماندن بخشی از مطالبات سال آینده آن را پرداخت خواهیم کرد.
وی یادآور شد: سد مخزنی سیاهو در فاصله ۱۳۰ کیلومتری بیرجند و ۶۷ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان سربیشه بر روی رودخانه سیاهو با مساحت حوضه آبریز سه هزار و ۲۸ کیلومتر مربع احداث می شود.  
    
فاز دوم طرح آبرسانی به بیرجند تا دو سال آینده
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی در ارتباط با پروژه آبرسانی به بیرجند نیز گفت: فاز نخست این پروژه چندی پیش با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری رسید.
امامی با بیان اینکه فاز دوم این پروژه از دشت مختاران توسط پیمانکار در حال انجام است، عنوان داشت: در صورت خرید لوله ۵۰ کیلومتر دیگر خط انتقال در فاز دوم اجرا می شود.
وی ادامه داد: تلاش می کنیم این پروژه نیز تا دو سال آتی به اتمام برسد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۱۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آبرسانی , دهه فجر