سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۰

هزینه کرد۱۵۰میلیارد تومانی در شبکه ملی اطلاعات خراسان جنوبی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی از هزینه کرد ۱۵۰ میلیارد تومانی برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در استان از ابتدای دولت تاکنون خبر داد.
هزینه کرد۱۵۰میلیارد تومانی در شبکه ملی اطلاعات خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، مصطفی بهی در مانور مشترک واحدهای تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی اظهار داشت: فضای سایبری کشور که مجموعه ای از زیرساخت ها و خدمات بوده یک سرمایه ملی برای کشور است که باید در جهت تقویت آن و ارائه خدمات هر چه بیشتر در این فضا گام برداریم.
 وی با بیان اینکه در این راستا شبکه ملی اطلاعات در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد، بیان کرد: این شبکه مشتمل بر سه لایه زیر ساخت، خدمات و تولید محتوا بوده که توسعه زیرساخت ها حوزه وزارت ارتباطات ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته‌ است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی از هزینه کرد دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی دولت در توسعه شبکه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: همچنین تاکنون بخش خصوصی بالغ برهفت هزار میلیارد تومان برای توسعه این شبکه هزینه کرده است.
بهی با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات شبکه امن، پایدار و در دسترس است، عنوان داشت: امنیت این شبکه به واسطه مدیریت آن در داخل کشور است چرا که قبل از این همه مسیر ها از خارج از کشور انجام می شد.

افزایش ۳۰۰ درصدی خدمات ابری
وی ادامه داد: همچنین با همت و برنامه‌ریزی خوبی که در لایه زیرساخت انجام شده تلاش شد تا در مواقع بحران قطعی را به حداقل برسانیم.
 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با اشاره به وجود ۹۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان، بیان کرد: تا پایان سال تمامی این روستا ها به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.
بهی یادآور شد: از ابتدای دولت تا کنون بالغ بر۱۵۰ میلیارد تومان در حوزه شبکه ملی اطلاعات و ارائه خدمات مبتنی بر این شبکه در خراسان جنوبی هزینه شده است.
 وی همچنین از رشد ۴۰۰ درصدی محتوای داخلی نسبت به شهریور ماه ۹۶ خبر داد و گفت: این در حالی است که در حوزه ترافیک رشد ۶۰ درصدی داشته ایم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین در این مدت خدمات ابری بالغ بر ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

بهره برداری از ۲۵ درصد از پهنای باند استان
بهی با بیان اینکه پهنای باند ورودی به استان ۱۰۰ گیگا بایت بر ثانیه است، بیان کرد: تاکنون بالغ بر ۲۵ درصد از این پهنای باند به بهره برداری رسیده و ۷۵ درصد از ظرفیت باقیمانده است.
وی، جنگ سایبری را یکی از از نگرانی های کشور دانست و افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه پدافند سایبری تلاش کرده تا با ایجاد زیرساخت های ارتباطی به نحوی که از نفوذ بیگانگان جلوگیری کند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با بیان اینکه آسیب پذیری در حوزه فضای مجازی ناشناخته است، عنوان داشت: گام نخست در حوزه پدافند سایبری فرهنگ سازی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۱۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فضای مجازی , دولت