سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۹

۱۹ میلیون لیتر سوخت قاچاق در خراسان جنوبی کشف شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی از کشف ۱۹ میلیون لیتر سوخت قاچاق در استان در هفت ماهه امسال خبر داد.
۱۹ میلیون لیتر سوخت قاچاق در خراسان جنوبی کشف شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدحسین اشرفی عصر امروز در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت در مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهار کرد: سوخت گشف شده در هفت ماه گذشته بالغ بر یک میلیون و 18 هزار لیتر بوده که امسال با یک افزایش زیاد 19 میلیون لیتر بوده است.
وی بیان کرد: این میزان پرونده قاچاق سوخت نسبت به مدت مشابه سال گذشته 215 درصد رشد و از نظر رسیدگی به پرونده 207 درصد افزایش یافته است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون هزار و 889 پرونده قاچاق تشکیل شده که به هزار و 877 پرونده رسیدگی شده است.
اشرفی از محکومیت 207 میلیارد ریالی این پرونده‌ها خبر داد و اظهار کرد: نمایندگی این اداره کل در مرز ماهیرود استقرار یافته و گرچه مجوز احداث این نمایندگی موجود است اما استقرار دستگاه حکومتی به تنهایی مصداق ندارد.

نهبندان در صدر مصرف بنزین کشور
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی  خراسان جنوبی هم با اشاره به صادرات سوخت گفت: برخی صادرات‌ها به صورت خرده فروشی در ماهیرود انجام می شود.
علی مردانی بیان کرد: در هفت ماهه قبل از اجرای طرح فروش مرزی 2 هزار و 386 تردد خودرو با 79 هزار و 566 لیتر فروش بوده است.
وی گفت: در  هفت ماهه بعد از اجرای طرح اختلاف طرح نبوده اما میزان فروش 16 هزار و 513 لیتر بوده که با کاهش 82 درصدی مواجه است.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی  خراسان جنوبی تصریح کرد: شهرستان  نهبندان در هفت ماهه امسال رتبه اول مصرف بنزین در کشور را داشته است‌.
مردانی تصریح کرد: مهاجرت کارت‌های سرگردان از استان سیستان و بلوچستان به نهبندان، افزایش نظارت و برخورد با کارت‌های مهاجر و دستور ویژه قضایی توسط دادستان استان سیستان و بلوچستان مبنی بر توقیف کارت‌های دارای سوختگیری نامتعارف در جایگاه های نفتی زاهدان و چابهار از دلایل اصلی مصرف بالای سوخت در نهبندان است که اجرای طرح کدینگ در این شهرستان هرچه سریع تر ضروری است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ارز , قاچاق