پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱
فرماندار سربیشه خبر داد:

خسارت ۳۰۰ میلیونی گرگ‌ها به دامداران «سربیشه»

فرماندار سربیشه گفت: در حمله گرگ‌ها به گله گوسفندان در روستای تیغاب حدود 190 رأس گوسفند به ارزش 300 میلیون تومان خسارت وارد شد.
خسارت ۳۰۰ میلیونی گرگ‌ها به دامداران «سربیشه»
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، محمد محمدی امروز اظهار داشت: شب گذشته چند قلاده گرگ به گله گوسفندان در بخش مرکزی درح حمله کرده و این حادثه خسارات مالی زیادی در پی داشته است.
وی بیان داشت: محل نگهداری این گوسفندان به فاصله دو کیلومتری از روستا واقع بوده و برای گله‌ای که 350 رأس گوسفند به ارزش یک میلیارد تومان داشته و تمام دارایی مردم محسوب می‌شده فقط یک چوپان حضور داشته است.
فرماندار سربیشه با بیان اینکه در حمله گرگ‌ها به گله گوسفندان در روستای تیغاب حدود 190 رأس گوسفند به ارزش 300 میلیون تومان خسارت زد، افزود: در شهرستان سربیشه فقط 48 درصد دام‌های سبک و سنگین بیمه هستند.
محمدی عنوان کرد: کمتر از 10 درصد گوسفندان این گله بیمه بوده و با توجه به محرومیت منطقه و خسارتی که دامداران دیده‌اند تلاش می‌کنیم از راه‌های مختلف و با همکاری ارگان‌های حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی(ره) کمک‌هایی جمع‌آوری کنیم تا مقداری از خسارت‌های وارده به مردم این روستا جبران شود.
وی با بیان اینکه این اولین حمله گرگ‌ها به گوسفندان نبوده و ممکن است باز هم تکرار شود، مطرح کرد: به دامداران توصیه می‌کنیم اقدامات لازم از جمله بیمه دام‌ها، حصارکشی محل نگهداری گوسفندان و گماشتن چند چوپان را مدنظر قرار دهند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۲۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , سربیشه