پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۰

«نهبندان» رکورددار مصرف بنزین در کشور!/ اجرای طرح کدینگ کارت‌های سوخت

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان‌جنوبی گفت: شهرستان نهبندان در هفت ماه امسال رتبه نخست مصرف بنزین در کشور را داشته که این مصرف واقعی نیست و بعضا 64 تا 69 درصد اضافه برداشت داشته‌ایم.
«نهبندان» رکورددار مصرف بنزین در کشور!/ اجرای طرح کدینگ کارت‌های سوخت
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، قربانعلی مردانی اظهار داشت: در راستای پیشگیری و مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی اقدامات کنترلی و نظارتی شامل کنترل دوربین مداربسته مجاری عرضه و شناسایی کارت‌های مهاجر و سرگردان در جایگاه، کنترل تراکنش‌های جایگاه در بازه زمانی ماهیانه و استخراج تراکنش‌های مشکوک، متوالی و تکراری انجام می‌شود.
وی از کشف و توقیف بیش از ۳۲۸ عدد کارت هوشمند سوخت در استان خبر داد و بیان داشت: در راستای پیشگیری و مبارزه با عرضه خارج از شبکه و همچنین جلوگیری از سوء استفاده از کارت سوخت وسایل نقلیه عمومی، این میزان کارت در جایگاه‌های عرضه سوخت منطقه و جایگاه مرزی کشف و توقیف شد.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه شهرستان نهبندان در هفت ماه امسال رتبه نخست مصرف بنزین در کشور را داشته، مطرح کرد: این مصرف واقعی نیست و بعضا 64 تا 69 درصد اضافه برداشت داشته‌ایم که در مقابله با معیار نرم کشوری که 8.7 درصد است اختلاف فاحشی است.
مردانی دلیل اصلی مصرف بالای سوخت در نهبندان را تفاوت قیمت فرآورده‌های نفتی در داخل نسبت به خارج از کشور، افزایش محدودیت‌های توزیع در استان سیستان‌وبلوچستان، مهاجرت کارت‌های سرگردان از استان سیستان‌وبلوچستان به شهرستان نهبندان، افزایش نظارت و برخورد با کارت‌های مهاجر عنوان کرد.
وی از اجرای طرح کدینگ برای مقابله با قاچاق سوخت در شهرستان نهبندان خبر داد و افزود: این طرح از اول آذر اجرایی می‌شود و در قالب این طرح از سوخت‌گیری بیش از حد جلوگیری و همچنین افرادی که دارای کارت‌های سوخت غیربومی و مهاجر باشند در جایگاه‌های سوخت شهرستان نهبندان برای سوخت‌گیری محدود خواهند شد.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان‌جنوبی بیان داشت: در هفت ماهه قبل از اجرای طرح فروش مرزی دو هزار و ۳۸۶ تردد خودرو با ۷۹ هزار و ۵۶۶ لیتر فروش داشته‌ایم و در هفت ماهه بعد از اجرای طرح اختلاف طرح نداشتیم اما میزان فروش ۱۶ هزار و ۵۱۳ لیتر بوده که با کاهش ۸۲ درصدی مواجه است.
مردانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، ۸۶ جایگاه عرضه سوخت مایع و۲۴ باب جایگاه عرضه CNG در منطقه خراسان‌جنوبی آماده خدمات‌دهی و سوخت‌‌رسانی به شهروندان و مسافران است. 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۲۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بنزین , کارت سوخت , نهبندان