شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۸
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس:

محصولات استراتژیک خراسان جنوبی شناسنامه می‌خواهند

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی چند محصول استراتژیک منحصر به فرد دارد، گفت: پیگیر این موضوع هستیم که شناسنامه این محصولات به نام خراسان جنوبی بخورد و بازارهای جهانی از این قصیه منتفع شوند.
محصولات استراتژیک خراسان جنوبی شناسنامه می‌خواهند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، فرهاد فلاحتی با اشاره به برگزاری جشن شکرگزاری زعفران در قاین، افزود: تجربه برگزاری پنج دوره جشنواره ملی زعفران را در شهرستان قاین داریم.
وی با بیان اینکه جشنواره زعفران ابعاد متعدد علمی و هنری و فرهنگی دارد، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده سال آینده این جشنواره برگزار خواهد شد.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجوزی به لحاظ ریالی از سازمان برنامه و بودجه کشور گرفتیم که این جشنواره در سال آینده با هماهنگی مسئولان استانی برگزار شود.
فلاحتی با اشاره به نتایج این‌گونه جشنواره‌ها، تصریح کرد: این جشنواره‌ها باعث معرفی بیشتر این محصول شده و در سال‌های گذشته چند صد مقاله علمی و چندین کتاب در این حوزه منتشر شده است.
وی با بیان اینکه اصل جشنواره برای استان و کشور به لحاظ ایجاد ظرفیت‌های اقتصادی می‌تواند بسیار موثر باشد، یادآور شد: سند جامع زعفران در کشور تدوین شده است که باید اجرایی شود و ما به دنبال اجرایی کردن این سند هستیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۵۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , زعفران , خراسان جنوبی , اقتصاد