يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۶

استکبار به اهداف خود از تهاجم فرهنگی نمی‌رسد/حجاب نماد زن مسلمان

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: استکبار به واسطه نسل بیدار و هوشیار ایرانی به اهداف خود از تهاجم فرهنگی نمی‌رسد.
استکبار به اهداف خود از تهاجم فرهنگی نمی‌رسد/حجاب نماد زن مسلمان
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از مهر، محمدعلی واقعی صبح یکشنبه در همایش دختران آفتاب که با حضور دانش‌آموزان دبیرستان‌های شهرستان بیرجند برگزارشد، اظهارکرد: برای به ثمر رسیدن انقلاب خون‌های بسیار ریخته شد و مرارت‌های فراوانی را ایثارگران متحمل شدند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان اینکه استکبار علی‌رغم همه توطئه‌ها نتوانست به اهداف خود برسد، بیان‌کرد: رزمندگان و مجاهدان با نثار خون خویش برای امروز ما امنیت، آرامش و تقویت فرهنگ اسلامی را به ارمغان آورند.
واقعی ادامه‌داد: در طول دوران انقلاب اسلامی و حتی انقلاب‌های قبلی دشمنان فرهنگ دینی تلاش کردند تا با کمرنگ کردن ارزش‌های اسلامی و رونق دادن بی بندوباری بتوانند به اهداف شوم خود برسند ولی نسل بیدار و هوشیار نمی‌گذارند معاندان به نقشه های خود جامه عمل بپوشانند.
وی افزود: کانال‌های مختلف در شبکه‌های مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای ابزاری هستند تا با استفاده از یک شکاف فرهنگی به انقلاب اسلامی آسیب رسانده و خون شهدا را بی‌ثمر کنند در حالی که ایمان ریشه در خون مردم ایران دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در بحث حجاب و عفاف نباید تنها به موضوع حجاب ظاهری تکیه کنیم، بلکه فراتر از ظاهر باید بر تقوای درون و حجاب در رفتار، گفتار و کردار به عنوان تکمیل کننده پوشش ظاهری نیز تأکید داشته باشیم.
وی با بیان اینکه حجاب تحقیر نیست، بلکه سرافرازی است، گفت: امروز برخی تلاش می‌کنند که بدحجابی به عنوان مدرنیزه، سرمایه اجتماعی و شخصیت تلقی شود حال آنکه فاخرترین و زیباترین حالت برای زنان وقار و حجاب است.
واقعی اظهارکرد: در حوزه فرهنگ رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها تأکید کرده‌اند که ما در یک جنگ تمام عیار قرار داریم که این هشدار را باید جدی بگیریم.
وی با اشاره به اینکه حجاب یک نشانه در زمینه پایندی به آرمان‌های فرهنگی انقلاب اسلامی است، بیان‌کرد: دشمن حتی زمانی که از در دوستی وارد می‌شود تنها به فکر اهداف و منافع شخصی خود است و نمی‌توان به لبخند او دلخوش کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی یادآور شد: در زمینه تعمیق باورهای دینی و انقلابی دختران نوجوان و جوان  به عنوان مادران آینده نقش‌آفرین هستند چرا که در آینده خود تربیت نسلی را برعهده خواهند داشت.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۶۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , همایش دختران آفتاب , آموزش و پرورش