يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱

وحدت راهکار عزت مسلمانان/ برخورد قاطعانه با تفرقه افکنان شود

امام جمعه اهل سنت بیرجند وحدت را یکی از راه های پیروزی و عزت مسلمانان دانست و گفت: دولتمردان در هر کشور اسلامی موظف هستند با کسانی که باعث تفرقه می شوند قاطعانه برخورد کنند.
وحدت راهکار عزت مسلمانان/ برخورد قاطعانه با تفرقه افکنان شود
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از مهر، مولوی غلام‌حیدر فاروقی در جمع اهل سنت مسجد النبی بیرجند با بیان اینکه امروز مسلمانان جهان با داشتن بهترین دین، زبان و منابع غنی در برابر استکبار جهانی پیروز هستند، افزود: امروز استکبار با همدستانش کشوری از کشورهای اسلامی را اشغال کرده و برای خودشان پایگاه های نظامی ایجاد می کنند تا بر مسلمانان نظارت داشته باشند.
وی ادامه داد: در زمان صدر اسلام مسلمان به هر جا از جهان که قدم می گذاشت عزیز بود و احدی جرات توهین و تجاوز به مال و اموالش را نداشت.
مولوی فاروقی با اشاره به وضعیت کنونی مسلمانان افزود: امروزی بسیاری از مسلمانان در فلسطین و زندان های صهیونیسم به شهادت می رسند که باید علت این ضعف را پیدا کرد.
امام جمعه اهل سنت بیرجند خداوند در قرآن کریم وعده پیروزی و عزت را به مسلمانان داده است، اظهار کرد: وعده خدا حق است اما شرط مومن بودن را برای این پیروزی گذاشته است. 
وی بیان کرد: خداوند در آیاتی از قرآن کریم می فرمایند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهم تا زمانی که خودشان در رفتار، گفتار و کردارشان تغییر ایجاد کنند.
 
با تفرقه افکنان قاطعانه برخورد شود
 مولوی فاروقی با بیان اینکه امروز وعده خدا تحقق یافته و مسلمانان در عمل، گفتار و کردار تغییراتی ایجاد کرده اند، گفت: گفتار، رفتار و عمل ما صد در صد مطابق دستور خدا و پیامبر نیست بنابراین خداوند دگرگونی را به وجود آورده است.
وی با تاکید بر اینکه تغییراتی به وجود آمده در جامعه اسلامی تنها به خاطر اعمال ما انسان ها است، افزود: یکی از دلایل و علت های ضعف مسلمانان هم گناه و معصیت است.
مولوی فاروقی برخی به خاطر دنیا اختلاس می کنند، دروغ می گوید و آدم می کشد، افزود: این امر باعث ضعف و ناتوانی می شود.
وی با اشاره به هفته وحدت بیان کرد: برای ایجاد وحدت واقعی نیاز به راهکارهای عملی داریم و تا زمانی که این راهکارها نباشد، وحدت مورد تاکید قرآن تحقق نمی یابد.
امام جمعه اهل سنت بیرجند کنار گذاشتن اختلاف توسط مسلمانان را یکی از راهکار های عملی ایجاد وحدت دانست و گفت: دولت مردان در هر کشور اسلامی موظف هستند با کسانی که باعث تفرقه و اختلاف می شوند قاطعانه برخورد کند.
وی با بیان اینکه انسجام عملی مسلمانان یکی از راه های ایجاد وحدت است، اظهار کرد: تفرقه افکنان عوامل دشمنان بوده و باید با آن ها با قاطعیت برخورد شود.

وحدت راهکار عزت مسلمانان است
مولوی فاروقی تفرقه در بین کشورهای اسلامی را یکی از حربه های دشمن عنوان کرد و گفت: دشمن در بین کشورهای اسلامی افرادی را برای ایجاد تفرقه گماشته تا به هدف خود برسد.
وی وحدت و انسجام را یکی از راه های پیروزی و عزت مسلمانان عنوان کرد و افزود: باید در مشترکات با هم موافق باشیم و به مقدسات یکدیگر توهین نکنیم.
مولوی فاروقی با بیان اینکه بالاترین درجه محبت ایثار و فداکاری است، اظهار کرد: باید تمسک به قرآن داشته باشیم و سیره پیامبر را در زندگی پیاده کنیم.
وی با بیان اینکه قرآن سرچشمه هدایت و شفای دردهای پنهان امت اسلامی است، اظهار کرد: قرآن سبب عزت مسلمانان بوده و انسان را به بهترین راه هدایت می کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۶۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هفته وحدت , اهل سنت