يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۵

ثبت‌نام طرح «اقدام ملی مسکن» ۲۱ آبان در خراسان‌جنوبی آغاز می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی گفت: ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن از روز سه‌شنبه ۲۱ آبان‌ماه در چهار استان از جمله خراسان‌جنوبی آغاز می‌شود.
ثبت‌نام طرح «اقدام ملی مسکن» ۲۱ آبان در خراسان‌جنوبی آغاز می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، مهدی جعفری با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن در استان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: طرح اقدام ملی اواخر سال گذشته به تأیید رئیس جمهور رسید و عملیات ساخت خانه‌ها امسال آغاز شده است.
وی بیان داشت: این طرح یکی از مهم‌ترین اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای رونق دادن به تولید مسکن در کشور است و بر مبنای آن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰ در کشور ساخته شود.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن از روز سه‌شنبه ۲۱ آبان‌ماه در چهار استان از جمله خراسان‌جنوبی آغاز می‌شود، بیان داشت: سهمیه خراسان‌جنوبی در این طرح دو هزار و ۴۴۹ واحد مسکونی است که یک هزار و ۳۸۲ واحد در شهر بیرجند و بقیه در سایر شهرهای استان ساخته می‌شود.
جعفری در خصوص اجرای این طرح به‌صورت واگذاری زمین به متقاضیان، گفت: این طرح شامل زمین‌های خالی موجود در شهرها می‌شود که به‌صورت مجتمعی و گروه‌های ساخت به متقاضیان واگذار خواهد شد تا افراد بتوانند برای ساخت اقدام کنند.
وی بیان داشت: متقاضیان ثبت‌نام طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در استان می‌توانند با مراجعه به سایت www.tem.mrud.ir شروط نام‌نویسی را مطالعه و برای اینکه فرصت برابر در اختیار همه قرار گیرد، سه روز زمان دارند که مدارک خود را بارگذاری کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه افرادی می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند که فرم «ج» آن‌ها سفید باشد، افزود: افراد صاحب زمین یا مسکن هم نمی‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند.
جعفری با بیان اینکه افراد باید پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را داشته باشند، عنوان کرد: با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح، جلوگیری از تخلیه روستاهاست و روستائیان می‌توانند از تسهیلات بنیاد مسکن برای ساخت‌وساز در روستاها استفاده کنند و آن‌ها مشمول این طرح نیستند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون برای ثبت‌نام اولیه در سایت هیچ هزینه‌ای اعلام نشده است، افزود: مرحله بعدی پالایش و بررسی افراد واجد شرایط و بعد از آن هم واگذاری زمین خواهد بود که برای این موضوع باید آیین‌نامه اجرایی ابلاغ شود که بعد از ابلاغ قیمت زمین‌ها مشخص خواهدشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۷۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تسهیلات , طرح اقدام ملی مسکن