دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸

دشمن زیرساخت های مملکت اسلامی را هدف قرار داده است/ لزوم حفظ وحدت

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: کشور در حال پویایی است اما دشمن مخالف توسعه بوده و زیرساخت های مملکت اسلامی را نشانه گرفته است.
دشمن زیرساخت های مملکت اسلامی را هدف قرار داده است/ لزوم حفظ وحدت
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از مهر، آیت الله عباسعلی سلیمانی صبح دوشنبه در نشست مشترک علما، نخبگان و متدین شیعه و اهل سنت خراسان جنوبی با اشاره به ضرورت وحدت مسلمانان بیان کرد: از مجموعه آماری انسان ها، کمتر از یک چهارم جامعه اسلامی هستند و مابقی یا تفکر دینی الهی و یا تفکر مادی دارند.
وی با بیان اینکه همگان در صدد مقابله با جهان اسلام بوده و در کشورهایی مانند میانمار، لبنان، روسیه، عراق و فلسطین مقابله نشان می دهند، گفت: دو قدرت چپ و راست دنیا مانند قیچی به ظاهر برابر هم رجزخوانی می کنند اما هر کس در بین دولبه قرار گیرد، نابود می شود. 
آیت الله سلیمانی با بیان این‌که دشمنان با انگیزه های گوناگون کمر به نابودی و تجزیه جهان اسلام بسته اند و در این‌امر تردیدی نیست، افزود: دشمن هزینه های سنگینی را در زمینه های مختلف نظامی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی متحمل شدند تا در جامعه اسلامی تفرقه بیاندازند. 
وی با بیان اینکه با عربستان دعوایی نداریم‌ اما جنگ کودک کشی و برادرکشی راه انداختند و مجری برنامه های آمریکا هستند که ما با این امر مخالف هستیم، گفت: هر جا نظام سطله بخواهد علیه ملت مظلومی سطله گری انجام دهد، رد پای مدافعان نظام برای دفاع دیده می شود.

دشمن برای نابودی اسلام کمر همت بسته است
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جنایات داعش بیان کرد: امروز  افغانستانی که کشوری غنی از مخازن بوده، به دلیل دخالت ها و جنگ های روس و آمریکا فقیر است.
 
وی با اشاره به تبلیغات دشمن برای براندازی انقلاب بیان کرد: امروز ۸۰ میلیون کلمه علیه اسلام تنها در شبکه های تلویزیونی و رسانه ای پخش شده است.
آیت الله سلیمانی با بیان اینکه استکبار با گسترش بیماری های مزمن مانند ایدز و برنامه های مختلف به دنبال جلوگیری از پیشرفت توسعه اسلام است، افزود: کشور در حال پویایی است اما دشمن مخالف توسعه بوده و زیرساخت های مملکت اسلامی را نشانه گرفته است. 
وی با بیان اینکه دشمن برای نابودی اسلام کمر همت بسته است، افزود: باید به ضرورت و به فرموده رهبری هوشمندانه و هوشیارانه متحد شویم و با همدلی به مقابله با دشمنان اسلام برخیزیم.

حج زیباترین صحنه اعتقاد و وحدت مسلمانان
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: مسلمانان در اصول اعتقادی متحد هستند اما زیباترین صحنه اعتقاد، صحنه حج است.
وی با بیان اینکه علمای بزرگ اسلام در مبانی فقه عملی و شریعت اختلاف نظر ندارند و اختلافات احتمالی در فهم است، گفت: فهم تعیین دلالت کاری اجتهادی بوده و باید مجتهد آن را انجام دهد.
آیت الله سلیمانی با بیان اینکه نظام بدون هیچ تفاوتی به مردم مختلف خدمت ارائه می کند، افزود: خوشبختانه نقطه به نقطه از مناطق محروم کارگاه اقتصادی و مکان سرمایه گذاری نظام شده است. 
وی با بیان اینکه دشمن در تلاش است گسلی بین امت اسلامی پیدا کند، اظهار کرد: برخی وحدت را مشروط به اقتدار نظام می دانند و تا مشکلی ایجاد شد آن را به وحدت ربط می دهند.

انقلاب اسلامی نمونه بی نظیر عدالت است
آیت الله سلیمانی با بیان اینکه دشمن در صدد پیدا کردن فرصتی برای فروکردن خنجر در اسلام است، گفت: هیچ مملکتی مانند اسلام سرنوشت را به دست مردم نسپرده است بنابرابن باید نگاه مان به مرکز کشور قوی باشد.
وی بیان کرد: به دلیل رشد دانش پزشکی، درمان کشور به گونه ای بوده که کشورهای غربی هم در برخی رشته ها نمی توانند ادعای دست برتری داشته باشند.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی کشوری بی نظیر در نمونه انصاف، عدالت و وجدان داریم.
وی بیان کرد: ولی فقیه ما در رعایت مستحبات دقیق هستند و فرمودند هر کس به مقدسات اهل سنت توهین کند با من طرف است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۸۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هفته وحدت , اهل سنت , دولت