سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹

رنج افکار عمومی از عدم نظارت‌ها/ مشکلات جامعه متأثر از مسؤولان سهل‌انگار است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بر لزوم حفظ شئون مسؤولین و مردم تأکید کرد و گفت: سال‌ها است که افکار عمومی از عدم نظارت به‌صورت مؤثر رنج می‌برند و فرق نمی‌کند در اداره باشد یا آموزش و پرورش، بازار و داد و ستدها و یا بانک باشد.
رنج افکار عمومی از عدم نظارت‌ها/ مشکلات جامعه متأثر از مسؤولان سهل‌انگار است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی در دیدار با رئیس دیوان عالی کشور، با اشاره به تلاش‌های دستگاه قضایی کشور، اظهار داشت: امروز امیدی به‌صورت ویژه در دل‌های مردم ایران درخشیده و این تلاش‌هایی که در جهت تثبیت بیش از پیش قوه قضاییه انجام می‌شود، جزو مجاهدت‌ها محسوب می‌شود.
وی افزود: سال‌ها است که افکار عمومی از عدم نظارت به‌صورت مؤثر رنج می‌برند و فرق نمی‌کند در اداره باشد یا آموزش و پرورش، بازار و داد و ستدها و یا بانک باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی عنوان کرد: تعداد پرونده‌های زیاد، اصلا با شأن جمهوری اسلامی سازگار نیست.
عبادی تأکید کرد: مشکلات سطح جامعه متأثر از مشکلات مسؤولینی است که در مدیریت جامعه یا سهل‌انگاری می‌کنند یا تحت تأثیر جریان‌ها و احزاب قرار می‌گیرند.
وی با گلایه از عدم نظارت‌های قوی و ضعف مدیریت، مطرح کرد: یکی از جایگاه‌هایی که می‌تواند در کنار باقی مسؤولین نظارتی، بازدارنده باشد قوه قضاییه است که کارش را زیبا شروع کرده است.
وی خاطرنشان کرد: آنچه در فلسفه امور قضایی مطرح است انتقام‌گیری نیست بلکه یک تربیت است زیرا سازش، سهل‌انگاری، تساهل و ترحم بسیار ضرر آفرین است و اگر برخوردها آبکی باشد و سهل‌انگاری صورت گیرد مانند بیماری همه را در بر می‌گیرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بیان داشت: در طول چهل سال از عمر انقلاب اسلامی تجربه ثابت کرده هر زمانی که مردم امیدوار شدند هر مشکلی را حل کرده و هر وقت عناصر ناباب به هر کیفیتی چه از نفوذ بیرون و چه از آسیب‌های داخلی موجب یأس مردم شده، تمامش شکست بوده است.
وی با بیان اینکه مردم وقتی امیدوار می‌شوند که ببینند حساب و کتابی موجود و اعمال بازدارنده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم در سایه این اقدامات جدی که صورت می‌گیرد، باقی نیروهای نظارتی نیز از جمله مجلس، نیروهای اطلاعاتی، دیوان محاسبات و یا بازرسی کل کشور بتوانند در سایه فضایی که ایجاد می‌کنید کارشان را انجام دهند تا مردم بدانند که در امنیت قرار دارند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۹۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , قوه قضائیه , آموزش و پرورش