سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲

نام‌نویسی طرح اقدام ملی مسکن در خراسان جنوبی آغاز شد

نام‌نویسی طرح اقدام ملی مسکن در خراسان جنوبی از روز سه شنبه آغاز شد که سهم این استان از طرح یادشده ساخت ۲ هزار و ۴۴۹ واحد مسکونی شهری تعیین شده است.
نام‌نویسی طرح اقدام ملی مسکن در خراسان جنوبی آغاز شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، معاون بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: سامانه نام‌نویسی طرح اقدام ملی مسکن از صبح امروز فعال شده و متقاضیان می‌توانند نام‌نویسی کنند.  
حسن علیزاده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس آنچه از مرکز ابلاغ شده در مرحله اول  سامانه www.tem.mrud.ir  به مدت سه روز فعال خواهد بود تا متقاضیان بتوانند نام‌نویسی کنند.  

وی اظهار داشت: در صورتی که ظرفیت اعلام شده در این مدت تکمیل نشود احتمال تمدید این زمان وجود خواهد داشت ولی در حال حاضر زمانی را به طور قطعی اعلام نکرده‌اند.  

معاون بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه ثبت‌نام‌شدگان بعد از نام‌نویسی پالایش خواهندشد، گفت: این پالایش مدتی طول می‌کشد و واجد شرایط بودن افراد به آنان اطلاع داده می‌شود.  

وی یادآور شد: سهمیه خراسان جنوبی در این طرح ۲ هزار و  ۴۴۹ واحد مسکونی است که یکهزار و  ۳۸۲ واحد در شهر بیرجند و مابقی در سایر شهرهای استان ساخته می‌شود.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز آخرین آمار ثبت‌نام‌ شدگان را در برنامه اقدام ملی مسکن اعلام کرد.

پروانه اصلانی ساعتی قبل در گفت‌ و گو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ثبت‌نام در استان‌های سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالی و خراسان جنوبی آغاز شده است، گفت: تاکنون ۲۲۰ هزار نفر در سامانه حضور دارند و از سامانه بازدید کرده‌اند.
وی ادامه داد: سه هزار و ۷۴۱ نفر در حال ثبت نام هستند که همزمان پایش و رصد انجام خواهد شد.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزار ت راه و شهرسازی بیان کرد: پس از مرحله پایش در صورت وجود ظرفیت  بیشتر در هر استان و یا تامین زمین، مجدد سامانه برای همان استان باز خواهد شد.
وی یادآور شد: تاکنون در خراسان جنوبی هزار و ۳۴۹ نفر، خراسان شمالی ۲۵۱ نفر، سیستان و بلوچستان هزار و ۶۳۰ نفر  و قم چهار هزار و ۲۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.
اصلانی افزود: شهر قم به حد نصاب رسیده و سایت برای متقاضیان این شهر بسته شد.
طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن اواخر سال گذشته به تأیید رییس جمهوری رسید و عملیات تامین زمین و ساخت خانه‌ها در سال جدید آغاز شد.

۱۰ استان آماده نام‌نویسی هستند که در اولین گام از استان‌های قم، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی آغاز شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۹۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , طرح اقدام ملی مسکن