چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۰

خراسان جنوبی از نظر کشت گلخانه‌ای عقب است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر به گفته وزیر جهاد کشاورزی از نظر کشت‌های گلخانه‌ای در استان عقب هستیم که برای توسعه نهضت گلخانه‌ نیاز به همکاری و همراهی تمامی دستگاه‌های اجرایی داریم.
خراسان جنوبی از نظر کشت گلخانه‌ای عقب است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، مشیرالحق عابدی در نشست ستاد گلخانه‌ای استان که با حضور مجری ملی طرح توسعه گلخانه‌های کشور برگزار شد افزود: تفاهم‌نامه توسعه کشت‌های گلخانه‌ای ۱۵ مهرماه گذشته در همایش ملی روز روستا و عشایر بین استانداری و شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور امضا شد.
وی گفت: در قالب این تفاهم‌نامه یک هزار هکتار کشت گلخانه‌ای با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان در استان انجام خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: از مجموع هزار هکتار، احداث ۷۰۰ هکتار شهرک گلخانه‌ای، ۱۵۰ هکتار مجتمع بارگاه زرشک، ۱۰۰ هکتار مجتمع دامی و ۵۰ هکتار شهرک شیلات در استان هدف‌گذاری شده است.
وی بیان کرد: در حال حاضر همکاری و هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل در خصوص ثبت‌نام متقاضیان کشت گلخانه‌ای ایجاد شده است و تمام مدیران پای کار هستند. 
عابدی گفت: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای با همت و کار جهادی و راهنمایی و آموزش متقاضیان از اوجب واجبات است اما باید زیرساخت‌های مورد نیاز باید اصولی باشد.
وی با بیان اینکه اولویت برنامه‌های خراسان جنوبی در بحث آب و انرژی است افزود: احداث و توسعه کشت‌های گلخانه‌ای بایستی بر اساس تکنولوژی‌های روز و با لحاظ صرفه‌جویی در مصرف انرژی و آب باشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۷۰۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , گلخانه