چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۲
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خبرداد:

افتتاح 7کتابخانه عمومی در خراسان‌جنوبی تا دهه‌فجر

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از افتتاح 7کتابخانه عمومی در خراسان‌جنوبی تا دهه‌فجر جاری خبرداد.
افتتاح 7کتابخانه عمومی در خراسان‌جنوبی تا دهه‌فجر
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم، رضایی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان صبح امروز درنشست خبری با اصحاب رسانه، بااشاره به بیست وهفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: باتوجه به موقعیت زمانی جمهوری اسلامی ایران دشمن درصدد نفوذ به این بخش فرهنگی برای دلسردکردن جوانان است؛ از این رو عمل به وظایف خود به عنوان سربازان فرهنگی درحوزه کتاب بسیار حائز اهمیت است تا فضایی برای توجه اقشار و بخش‌های مختلف جامعه به این بخش فرهنگی فراهم شود.

وی کتابداران وکتابخانه‌ها را به‌عنوان سربازان و سنگرهای فرهنگی موظف به انجام وظایف خوددانست وافزود: باید به کتابخانه به عنوان یک مکان مقدس نگاه شود.درهمین راستا درطول سال ۱۳۹۸کتابخانه‌هایی درسطح استان شامل کتابخانه اولوالباب شهرستان بیرجند، کتابخانه پروفسورمعتمدنژاد درروستای دستگرد ،کتابخانه شهیدمرتضی بصیری‌پور مهرشهر و کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) درروستای چاهداشی به بهره‌برداری رسیده‌است.
وی از بهره‌برداری از تعداد۶باب کتابخانه در ۲۲بهمن خبرداد و افزود: نهاد کتابخانه‌ها نگاه ویژه‌ای به بخش کودک خواهدداشت چراکه اگر از کودکی به کتاب و کتابخوانی توجه شود، بخشی از مشکلات آینده حل خواهدشد. همچنین اولین کتابخانه تخصصی کودک درشهرستان طبس در دهه فجر به بهره‌برداری خواهدرسید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی درتشریح برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی اظهارکرد: برنامه گرامیداشت روز کتابخوانی ۲۹آبان ماه درمحل سالن گلبانگ کتابخانه الغدیر برگزار خواهدشد. همچنین تجدید پیمان باشهدا باحضور کتابداران، دیدار کتابداران با نماینده ولی فقیه، اجرای برنامه شاخص فرهنگی در شهرستان‌ها، طرح جمع‌آوری کتاب‌های اهدایی، برگزاری دوره آموزشی ویژه پرسنل دستگاه‌های اجرایی و اهدای آن به کتابخانه‌های استان و همچنین جشنواره قصه‌گویی و جشنواره شن‌های رنگی درشهرستان طبس، تور کتابخانه‌گردی بامحوریت بازدید دانش‌آموزان از کتابخانه‌ها، برگزاری مسابقات رادیویی وبرگزاری نمایشگاه کتاب درکتابخانه‌های سراسر استان با محوریت پیامبراکرم(ص) از مهم‌ترین اقدامات فرهنگی است که دراین ایام انجام خواهدگرفت.

وی درپایان عنوان کرد عضویت درکلیه کتابخانه‌های عمومی در روز ۲۵آبان رایگان بوده و نیز جرایم اعضاء نیز در هفته کتاب بخشیده خواهدشد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۷۰۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کتابخوانی , کتاب